89
86ers 23 22 22 22 - 89 -
Magoofyδες 14 18 21 18 - 71 -

Αήττητοι παραμένουν οι 86ers!

Οι 86ers από την αρχή του αγώνα έδειξαν να έχουν το πάνω χέρι και χάρης στην μεγάλη ευστοχία τους κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 9 πόντων με το τέλος του δεκαλέπτου. Οι Magoofyδες μουδιασμένοι ακόμα από το κακό ξεκίνημα έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ και βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ καθώς πέτυχαν μόλις 14 πόντους.

Η καλή πορεία των 86ers συνέχισε και στο δεύτερο δεκάλεπτο καθώς ο Παπαδόπουλος με τα μεγάλα του σουτ μπόρεσε να βάλει ακόμα πιο μπροστά την ομάδα του η οποία κατάφερε να κρατήσει την διαφορά. Από την άλλη οι Magoofyδες με τον Θαλασσινό προσπάθησαν να μειώσουν όσο μπορούν την διαφορά κάτι που εν μέρη το κατάφεραν.

Πιτσούλης και Θαλασσινός κατάφεραν να αλλάξουν τα δεδομένα του αγώνα και να μειώσουν αρκετά την διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και να ξανά μπουν στο παιχνίδι. Οι 86ers όμως κράτησαν την ψυχραιμία τους και και κράτησαν την διαφορά με τον Kaplan και τον Καραγιάννη να πετυχαίνουν πολύ σημαντικά καλάθια.

Το παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο άνοιξε αρκετά και έτσι και οι δύο ομάδες πέτυχαν αρκετούς πόντους στον αιφνιδιασμό , εν τέλη όμως οι 86ers κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 89-71.

O τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Γιώργου Παπαδόπουλου ο οποίος πέτυχε 23 πόντους και μάζεψε 5 πόντους.

Ενώ για τους Magoofyδες αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα είναι ο Κωνσταντίνος Θαλασσινός ο οποίος πέτυχε 29 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

86ers: Γερολυμάτος 12 , Kaplan 21 , Συμεωνίδης 6 (2) , Καραγιάννης 16 (3) , Κουτζιάμπασης 3 , Φραγγής 6 , Παπαδόπουλος 23 (5) , Μακουλίδης 2

Magoofyδες: Kolev 8 (2) , Δεδόπουλος , Ανφιμιάδης 6 , Θαλασσινός 29 , Κριθαρίδης 3 (1) , Τυφλόπουλος 5 (1) , Πιτσούλης 20 (4)