22/11/2023
Sky is the limit 14 10 11 18 - 53 -
Milgyraki Bucks 18 23 18 18 - 77 -

Αήττητοι στην επόμενη φάση οι Milgyraki Bucks!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Milgyraki Bucks άνοιξαν το σκορ και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 14-18. Οι παίκτες των Milgyraki Bucks, όπως οι Οφθαλμίδης, Σαραντόπουλος και Χατζηνικολάου, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και δημιούργησαν ένα μικρό προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των Milgyraki Bucks συνεχίστηκε, και το σκορ ήταν 24-41 υπέρ τους. Οι παίκτες των Sky is the limit, όπως οι Λεφάκης και Καρυοφύλλης, προσπάθησαν να αντιστρέψουν την κατάσταση αλλά οι Milgyraki Bucks διατήρησαν τον έλεγχο. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

H συνέχεια είδε την ομάδα των Milgyraki Bucks να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 35-59. Οι Οφθαλμίδης, Σαραντόπουλος και Χατζηνικολάου συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Sky is the limit προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Εν τέλη το τέταρτο δεκάλεπτο είχε ένα από τα πιο ξεκάθαρα αποτελέσματα, με την ομάδα των Milgyraki Bucks  να κερδίζει με 53-77. Ο αγώνας τελείωσε με τον ίδιο τρόπο που ξεκίνησε, με τους Milgyraki Bucks να επικρατούν πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Ηλίας Οφθαλμίδης ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Sky is the limit άξιος αναφοράς είναι ο Αργύριος Λεφάκης ο οποίος πέτυχε 14 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Sky is the limit: Καλαϊτζής, Καρυοφύλλης 11(3), ΚαφάσηςΘ. 8, ΚαφάσηςΠ. 7(1), Κούτσαρης 8, Λεφάκης 14(2), Παπαδόπουλος 1, Τσάνης 4

Milgyraki Bucks: Βασίλης, Δεμίρης 8(2), Οφθαλμίδης 22(1), Παττάκος 6, Σαραντόπουλος 13(3), Τράσκας 9, Χατζηνικολάου 19(5)