22/03/2024
Sky is the limit 9 12 11 22 - 54 -
Να σαι καλά 8 11 4 4 - 27 -

Ακόμα μια νίκη για τους Sky Is The Limit!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η ανταγωνιστικότητα ήταν εμφανής από την αρχή. Οι παίκτες και των δύο ομάδων έδειξαν έντονη προσπάθεια στο γήπεδο. Η αμυντική προσέγγιση και οι τεχνικές επιλογές ήταν αξιοσημείωτες, με τους πόντους να είναι πολύ κοντά στο τέλος του δεκαλέπτου, καθιστώντας την αναμέτρηση ακόμη πιο αμφίρροπη.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξανόταν ανάλογα με την προοδευτική αύξηση των πόντων. Και οι δύο ομάδες έπαιζαν με συγκεντρωμένο τρόπο, αλλά οι Sky Is The Limit κατάφεραν να κρατήσουν μια μικρή διαφορά στο σκορ, αν και οι Να σαι καλά έδειχναν ανταγωνιστικοί και αποφασισμένοι να αντιστρέψουν το παιχνίδι.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Sky Is The Limit άρχισαν να επιδεικνύουν την υψηλή τους απόδοση, εκμεταλλευόμενοι τις δυνατότητές τους και επιδεικνύοντας την ομαδικότητα και την ατομική δύναμη των Καραδήμο και Καφάση. Αυτό οδήγησε σε μια αξιοσημείωτη αύξηση του σκορ, ενώ οι αντίπαλοι τους Τερζής και Ζαφειρόπουλος προσπαθούσαν να ανταπεξέλθουν στην πίεση και να διατηρήσουν την επιθετική τους στάση.

Συνολικά, ο αγώνας αποδείχθηκε μια συναρπαστική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες με τεράστιο ταλέντο και αίσθημα ανταγωνισμού. Οι Sky Is The Limit παρέμειναν στην κορυφή, χάρη στις εξαιρετικές επιδόσεις των Καραδήμου και Καφάση, αλλά οι Να σαι καλά δεν παραιτήθηκαν εύκολα, καθώς οι Τερζής και Ζαφειρόπουλος προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις. Τελικά η νίκη πέρασε στα χέρια των SITL με το σκορ να είναι στο 54-27.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Πέτρος Καφάσης ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μοίρασε 2 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Να σαι καλά είναι ο Γιώργος Ζαφειρόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double με 12 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Sky Is The Limit: Καφάσης Θ. 4 , Καρυοφύλλης 5 , Νάσκος 2 , Λεφάκης 8 (1) , Πέτκος 2 , Πίτσος 2 , Κουτσαρης 2 , Καλαϊτζής , Καφάσης Π. 11 (1) , Καραδήμος 13 , Κοτζαδάμης 5

Να σαι καλά: Ζαφειρόπουλος 12 (2) , Μάρκος , Τερζής 7 (1) , Γαβρίλοβιτς 2 , Αφουκατούδης 1 , Φατόλιας 5 (1)