26/11/2023
Never Again 10 15 13 8 - 46 -
Πανικός BC 11 18 13 15 - 57 -

Ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση ο Πανικός!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η ανταγωνιστική ένταση ήταν παρούσα και οι δύο ομάδες παρέδωσαν έναν εντυπωσιακό αγώνα. Οι πρωταγωνιστές των Never Again, Καμαράς και Τιτίρλας, έδειχναν την ικανότητά τους να δημιουργούν επικίνδυνες καταστάσεις για την άμυνα του Πανικού. Το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου αντικατοπτρίζει την ισορροπία του αγώνα, με τους Never Again να προηγούνται με ελάχιστη διαφορά 10-11.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είναι αυτό που αλλάζει την δυναμική του παιχνιδιού. Οι παίχτες του Πανικού, ειδικά οι Καραφώτης, Ψοφογιώργος Δημήτρης και Αντωνάκης, επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή ανατροπή. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου δείχνει μια αυξημένη διαφορά, με τον Πανικό να προηγείται με 25-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Never Again προσπαθούν να αποκαταστήσουν την ισορροπία. Οι παίχτες τους, Καμαράς και Τιτίρλας, επιδεικνύουν αντοχή και αντίσταση, προσπαθώντας να αντιμετωπίσουν την αυξημένη πίεση από τον αντίπαλο. Ωστόσο, η ομάδα του Πανικού διατηρεί το προβάδισμα και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου είναι 38-42.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Πανικός εδραιώνει την υπεροχή του. Οι Καραφώτης, Ψοφογιώργος Δημήτρης και Αντωνάκης συνεχίζουν να επιδεικνύουν το ταλέντο τους, ενώ η άμυνα τους παραμένει σφιχτή. Στο τέλος του αγώνα, ο Πανικός κατακτά τη νίκη με συνολικό σκορ 46-57.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Ψοφογιώργος ο οποίος έβαλε 12 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Never Again είναι ο Γιώγος Καμαράς ο οποίος πέτυχε Double Double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 8 (1) , Μυλιόρδος 2 , Παπαϊωάννου 2 , Συρόπουλος 6 , Λουκοβίτης 6 , Τσαλκιτζής , Καντυλτζόγλου 6 , Ψαλλίδας 2 , Καμαράς 14 (1)

Πανικός BC: Κοντόπουλος 2 , Ψοφογιώργος Θ. 4 , Καρανάτσιος 2 , Νικολόπουλος 2 , Αντωνάκης 12 , Τσελεκίδης 2 , Ψοφογιώργος Δ. 12 , Λεωνίδου 9 (1) , Καραφώτης 12