21/03/2024
SKG Sonics 8 18 22 15 - 63 -
SKG Bugs 16 19 19 19 - 73 -

Έκαναν το επόμενο βήμα οι SKG Bugs!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια έντονη πρώτη περίοδο. Οι Bugs, με τους Τασιούλα, Χριστοφορίδη και Μπούφο στην ομάδα, κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, εκμεταλλευόμενοι την ενέργεια και τον συντονισμό τους στο γήπεδο. Οι Sonics, αν και επιχείρησαν να αντιδράσουν με τους Τσαντεκίδη και Τροφίδη στην πρώτη γραμμή τους, βρέθηκαν να υστερούν καθώς η περίοδος έληξε με σκορ 8-16 υπέρ των Bugs.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sonics επιχείρησαν να αντιδράσουν. Οι Τσαντεκίδης και Τροφίδης αναλάμβαναν το βάρος της επίθεσης, ενώ η ομάδα επέδειξε βελτιωμένη άμυνα και συνεργασία. Ωστόσο, οι Bugs παρέμειναν ανίκητοι, διατηρώντας το προβάδισμα με ικανοποιητική απόδοση και αμυντική σταθερότητα. Κατά τη λήξη της περιόδου, το σκορ ήταν 26-35 υπέρ των Bugs.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας έγινε πιο αμφίρροπος. Οι Sonics βελτίωσαν την επίθεσή τους, με τους Τσαντεκίδη και Τροφίδη να συνεχίζουν να είναι αποτελεσματικοί στα σουτ τους. Ωστόσο, οι Bugs διατήρησαν το προβάδισμα, επιδεικνύοντας αξιοσημείωτη αντοχή και αντίδραση στις επιθέσεις των αντιπάλων τους. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 48-54 υπέρ των Bugs.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sonics προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Ωστόσο, οι Bugs κράτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, δείχνοντας αντοχή και επιμονή στο να διατηρήσουν το προβάδισμά τους. Με τη συνεργασία των Τασιούλα, Χριστοφορίδη και Μπούφου, οι Bugs κατέληξαν νικητές με σκορ 63-73.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γεώργιος Μπούφος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 13 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Sonics είναι ο Αχιλλέας Τσαντεκίδης ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.

SKG Sonics: Κωστούδης 6 (2) , Τροφίδης 23 (2) , Ευσταθίου 7 (1) , Κωνσταντινίδης 2 , Τσαντεκίδης 20 , Χαρταμπιλας 5 (1) , Αναγνωστόπουλος

SKG Bugs: Χρήστογλου , Δασκάλου , Αθανασιάδης , Τασιούλας 26 (5) , Παπαδόπουλος , Λεφας , Βοσκάκης 14 , Μπούφος 13 , Παπαδόπουλος 5 (1) , Χριστοφορίδης 15 (4)