19/03/2024
Airdomers 23 7 13 8 - 51 -
Agxialos Legends 20 21 28 11 - 80 -

Εξαιρετική εμφάνιση και πρόκριση στα ημιτελικά για τους Agxialos Legends!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Γιαχανατζής, Σερμπέζης και Μιχέλης των Agxialos Legends προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Χρυσοχού, Μπαλοδήμος και Μηντζαρίδης των Airdomers αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Airdomers κατάφερε να προηγηθεί κατά τρεις πόντους, αφήνοντας τους Agxialos Legends να αισθανθούν την πίεση του αντιπάλου της.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με τους Agxialos Legends να αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα και να προηγούνται κατά έντεκα πόντους. Οι προσπάθειες των Καραγκιαούρη, Σερμπέζη και Γιαχανατζή απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Airdomers λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Χρυσοχού και Μπαλοδήμος προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Agxialos Legends να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 43-69.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο καθώς Agxialos Legends κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Airdomers, η ομάδα των Agxialos Legends συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 51-80.

MVP αναδείχθηκε ο Ιωάννης Σερμπέζης ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Airdomers είναι ο Κωνσταντίνος Χρυσοχού ο οποίος πέτυχε 10 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Airdomers: Αλεξιάδης 7(1), Αρσένης 1, Ζελενίτζας 2, Κισκινίδης 6, Κυρίμης 7, Μαυρίδης, Μηντζαρίδης 5, Μπαλοδήμος 13(1), Ναχμιάς, Τρακοσάρης, Χρυσοχού 10(1)

Agxialos Legends: Γιαγκόπουλος 6(2), Γιαχανατζής 13(2), Γκοτζαμάνης 6, Καραγκιαούρης 7, Μαυρίδης 9(1), Μιχέλης 12(1), Παράσχος 6(2), Πρωτογερόπουλος, Σερμπέζης 21(1), Τσολακίδης