27/03/2024
Atlanta Socks 22 26 5 11 - 64 -
Kamptzida lizards 14 11 14 7 - 46 -

Επιστροφή στις επιτυχίες για τους Atlanta Socks!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Atlanta Socks. Οι Μαυροκεφαλίδης, Λογοθέτης και Τεμέλκου είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Atlanta Socks να έχουν το προβάδισμα με 22-14.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Atlanta Socks επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Μαυροκεφαλίδη και Λογοθέτη, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 48-25.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Λίγκος και Αρβανίτης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να μειώσουν την διαφορά. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Kamptzida Lizards βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 53-39, δίνοντας όμως μια διαφορετική τροπή στο παιχνίδι.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Μαυροκεφαλίδης και Λογοθέτης συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Παρά τις προσπάθειες των Λίγκου και Αρβανίτη των Kamptzida Lizards, οι Atlanta Socks κατέληξαν νικητές με σκορ 64-46, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αναστάσιος Μαυροκεφαλίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 24 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Kamptzida Lizards είναι ο Φώτιος Αρβανίτης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: ΒούλγαρηςΣτ. 9(3), ΒούλγαρηςΝ. 8(2), Λογοθέτης 15(1), Μαυροκεφαλίδης 24(5), Τεμέλκου 4, Τσαλαγεώργος 4

Kamptzida Lizards: Αρβανίτης 7, Ζαγαρτζιλής 5(1), Καρακίτσιος 8, Κουκούλης 4, Λίγκος 20(4), Πιπερίδης 2