04/03/2024
BEER & ROLL 2 14 16 11 - 43 -
Τα Βουνά 16 17 17 18 - 68 -

Επιστροφή στις νίκες με πειστική εμφάνιση για τα Βουνά

Τρεις μόλις ημέρες μετά την ήττα - σοκ από τους Eagles, τα Βουνά έβγαλαν αντίδραση και υπέταξαν τους Beer n' Roll (43-68), μπαίνοντας ξανά σε νικηφόρα τροχιά και μένοντας σε απόσταση ασφαλείας από το γκρουπ των υπόλοιπων ομάδων που παλεύουν για την είσοδο στα Play Offs. Οι ''κοκκινόμαυροι'' είχαν ξανά απουσίες, όμως η επιστροφή του Παναγιώτη Λιόλιου στάθηκε αρκετή, ώστε η ομάδα να αποκτήσει ηρεμία και καθοδήγηση και να φτάσει σε μια σημαντική νίκη.

Το παιχνίδι ήταν εξ αρχής παράσταση για ένα ρόλο, αφού τα Βουνά μπήκαν αποφασισμένα να μην αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης στους Beer N' Roll. Με εξαιρετικά ποσοστά στην επίθεση και αξιοζήλευτη αμυντική προσήλωση, τα Βουνά έχτισαν από νωρίς μομέντουμ και προηγήθηκαν με 2-16 στην πρώτη περίοδο, με το πρώτο μέρος να τελειώνει με σκορ 18-33 και να παίρνει τον δρόμο του από πολύ νωρίς.

Στην επανάληψη, οι Beer N' Roll προσπάθησαν να ανακάμψουν, με τον Λεμποτέση να παίρνει τον κύριο όγκο των προσπαθειών, όμως τα Βουνά προσαρμόστηκαν πάρα πολύ γρήγορα και καθάρισαν το παιχνίδι. Το τελικό 43-68 μαρτυρά τα πάντα για την έκβαση του ματς και την διαφορά δυναμικότητας.