63
Agxialos Legends 12 23 13 12 - 60 -
MnP 14 11 21 17 - 63 -

Γλυκοκοιτάζουν το Final Four οι MnP!

Ο αγώνας μετσξύ των δύο ομάδων φάνηκε εξ αρχής ότι θα είναι γεμάτο πάθος και ένταση. Οι καλύτεροι παίκτες των Agxialos Legends, Καραγκιαούρης και Γιαγκόπουλος, αναμένεται να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό, ενώ οι MnP βασίζονται στην απόδοση των Δαλπά και Ιακωβίδη. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με τους MnP να προηγούνται με μικρή διαφορά, με σκορ 14-12, υπόσχοντας έναν αγώνα γεμάτο ανταγωνισμό.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends αναδεικνύονται ως η κυρίαρχη ομάδα στο γήπεδο, καταφέρνοντας να διατηρήσουν ένα σημαντικό προβάδισμα. Οι Καραγκιαούρης και Γιαγκόπουλος εκτόξευσαν την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή επίδοση, με το σκορ να δείχνει 35-25 υπέρ των Agxialos Legends στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκάλεπτο είναι μια αντιπαράθεση μεταξύ των δύο ομάδων, με τους MnP να αντιδρούν εντυπωσιακά. Οι Δαλπάς και Ιακωβίδης ηγούνται της επίθεσης των MnP και με μια εντυπωσιακή ανατροπή, η ομάδα τους καταφέρνει να φτάσει την διαφορά στους 2 το σκορ να είναι 48-46. Οι Agxialos Legends πρέπει τώρα να ανταπεξέλθουν σε αυτήν την πίεση και να βρουν τρόπους για να επαναφέρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Καθώς φτάνουμε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία είναι ακόμα υψηλή. Οι δύο ομάδες ανταγωνίζονται με όλες τις δυνάμεις τους, αφήνοντας τα πάντα στο παρκέ. Τελικά, οι MnP καταφέρνουν να κλέψουν τη νίκη από τα χέρια των Agxialos Legends, επικρατώντας με σκορ 60-63 και αφήνοντας τα πάντα ανοιχτά για τον δεύτερο αγώνα.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Κωνσταντίνου Δάλπα ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τον Agxialo είναι ο Γιώργος Καραγκιαούρης που έκανε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Agxialos Legends: Καραγκιαούρης 17 , Μαρκόπουλος 6 (2) , Μαυρίδης 7 (1) , Πρωτογερόπουλος , Μιχέλης 7 , Παράσχος , Γιαγκόπουλος 13 (4) , Μπισκας 7 (1) , Γιαχανατζής 3 (1)

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος 3 (1) , Λάσκος 2 , Κυριαζής 2 , Κεχίδης , Κιοσέογλου , Μόκκας 11 , Ιακωβιδης 21 (1) , Ορφανίδης 3 (1) , Δαλπάς 21 (2)