31/03/2024
Να σαι καλά 19 14 8 9 - 50 -
Miami Eat 13 17 13 25 - 68 -

Η πρώτη νίκη ήρθε για τους Miami Eat!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με μεγάλη αναμονή και αγωνία από τους φιλάθλους των δύο ομάδων. Και οι δύο ομάδες είχαν στο επίκεντρο τους τους κορυφαίους παίκτες τους, με τους Μπακαφούκα και Αθανασόπουλο να αναλαμβάνουν το βάρος της επίθεσης για τους Να σαι καλά και τους Χαλεπλή και Μασούρο να ηγούνται των Miami Eat. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Να σαι καλά να προηγούνται με σκορ 19-13, δείχνοντας την αποφασιστικότητά τους να ξεκινήσουν με δύναμη.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξανόταν καθώς και οι δύο ομάδες δίνανε τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Miami Eat προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν στην πίεση των αντιπάλων τους, αλλά οι Να σαι καλά κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, με το σκορ να είναι 33-30 υπέρ τους μετά το πέρας του δευτέρου δεκαλέπτου.

Κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου, ο αγώνας έγινε ακόμα πιο αμφίρροπος και συναρπαστικός. Και οι δύο ομάδες δεν έδιναν περιθώρια στους αντιπάλους τους, με το σκορ να παραμένει σε μια πολύ μικρή διαφορά. Οι Miami Eat κατάφεραν να ανατρέψουν το ματς και να προηγηθούν με 41-43, δείχνοντας την αντοχή και την ανταγωνιστικότητά τους.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Miami Eat επικράτησαν με εντυπωσιακό τρόπο. Ενισχυμένοι από την αυξανόμενη αυτοπεποίθηση, κατάφεραν να επιβάλουν το παιχνίδι τους και να αφήσουν τους αντιπάλους τους πίσω. Ο τελικός λογαριασμός ήταν 68-50 υπέρ των Miami Eat.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αναστάσης Χαλεπλής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 28 πόντους και 11 ριμπάουντ καθώς είχε και 7 ασίστ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Να σαι καλά είναι ο Αλέξης Μπακαφούκας ο οποίος πέτυχε 27 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Να σαι καλά: Μπακαφούκας 27 (5) , Αθανασόπουλος 11 (2) , Ραουάτ 2 , Γαλαριώτης 7 , Μάρκος 3

Miami Eat: Μασούρος 7 (1) , Κοΐου 8 , Χατζηβακαλελης 7 , Καφφές 8 , Χαλεπλής 28 (3) , Γιαμουκης 10 (2)