08/03/2024
EAGLES 10 7 11 1 - 29 -
TECHbuddy 14 17 16 12 - 59 -

Κυριαρχικό ροζ φύλλο για τους πρωταθλητές

Χωρίς να ιδρώσουν και να πιάσουν πολύ υψηλά στάνταρ απόδοσης, οι Tech Buddy επικράτησαν άνετα των Eagles (29-59) και εξακολουθούν να βρίσκονται στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας της Master League του Βasketaki Patras. Οι πρωταθλητές συνεχίζουν τις υψηλές πτήσεις και δείχνουν να ρολάρουν εν όψει των Play Offs, την ώρα που οι Eagles φαίνεται πως θα δώσουν μεγάλη μάχη για να βρεθούν στην πρώτη οχτάδα της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι είχε χάσει από νωρίς το ενδιαφέρον του, αφού οι Tech Buddy έδειξαν από το ξεκίνημα πως δεν είχαν όρεξη για... αστεία. Οι Eagles έκαναν προσπάθεια για ένα ημίχρονο και με όσες δυνάμεις είχαν κράτησαν την διαφορά σε μονοψήφια τιμή (21-30), ωστόσο η εικόνα του αγώνα έδειχνε πως ήταν θέμα χρόνου να γίνει το ξέσπασμα για τους πρωταθλητές.

Στην επανάληψη, αυτό πράγματι συνέβη, με τους Eagles να πετούν... λευκή πετσέτα στο Β' ημίχρονο και να πετυχαίνουν μόλις 8 πόντους σε 20 αγωνιστικά λεπτά. Από την άλλη, οι Tech Buddy κράτησαν το ίδιο αγωνιστικό τέμπο στην επίθεση και έφτασαν με ευκολία στη νίκη (29-59)