19/04/2024
Best ΩΧ 12 8 9 11 - 40 -
Air Ballers 12 13 21 5 - 51 -

Κρατιούνται ψηλά οι Air Ballers!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια εντυπωσιακή εκκίνηση για τον αγώνα. Οι δύο ομάδες είχαν προετοιμαστεί καλά και φάνηκε στο γήπεδο. Οι παίχτες των Best ΩΧ, Σειταρίδης και Νικολακόπουλος, έδειξαν την τεχνική και το συντονισμό τους, καταφέρνοντας να διατηρήσουν την ισορροπία στο σκορ και να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με ισοπαλία 12-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο φάνηκε να είναι πιο δυναμικό και ανταγωνιστικό. Οι Air Ballers δείχνοντας μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και επιθετικότητα, κατάφεραν να αναλάβουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Καραγιάννης και Γερολυμάτος ηγήθηκαν της ομάδας τους, σημειώνοντας σημαντικούς πόντους και κάνοντας τη διαφορά στο σκορ. Μετά από ένα έντονο δεκάλεπτο, οι Air Ballers βρέθηκαν μπροστά με 20-25.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποτέλεσε ένα ορόσημο στον αγώνα, καθώς οι Air Ballers επέδειξαν εξαιρετική απόδοση σε κάθε τομέα του παιχνιδιού. Εκμεταλλευόμενοι την υψηλή ενέργεια και τον συντονισμό τους, αυξήθηκαν στο σκορ με συνολικά 46 πόντους, ενώ οι Best ΩΧ παρουσίασαν δυσκολίες στην άμυνα και την επίθεση. Οι προσπάθειες των Σειταρίδη και Νικολακόπουλου δεν ήταν αρκετές για να αντιστρέψουν την ροή του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα το σκορ να δείχνει 46-29 υπέρ των Air Ballers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Best ΩΧ προσπάθησαν να αντιστρέψουν την κατάσταση και να επανέλθουν στο παιχνίδι. Παρόλο που έδειξαν αντοχή και αγωνιστικό πνεύμα, οι Air Ballers κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να κλείσουν τον αγώνα με σκορ 40-51. Οι Καραγιάννης και Γερολυμάτος ξεχώρισαν για μία ακόμα φορά, ενώ οι Best ΩΧ αναγνώρισαν την προσπάθεια των Σειταρίδη και Νικολακόπουλου, παρά το αποτέλεσμα.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Best ΩX είναι ο Χαράλαμπος Σειταρίδης που έβαλε 23 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ.

Best ΩΧ: Σειταρίδης 23 (2) , Τικτόπουλος 2 , Τερζόπουλος 3 , Νικολακόπουλος 10 , Αϊβαζίδης 2 , Μπόκας

Air Ballers: Γούλας 3 (1) , Καραγιάννης 18 (1) , Κρυστάλλης 8 , Χρυσοβελίδης 2 , Πανταλώνας 6 , Γερολυμάτος 6 , Μακουλίδης , Γκουστιλης 8 (2)