22/03/2024
Air Ballers 16 15 4 7 - 42 -
Never Again 15 4 17 15 - 51 -

Νίκη και επόμενη φάση για τους Never Again!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη αγωνία και ανταλλαγή προσπαθειών από τις δύο ομάδες. Τα αντίπαλα σχήματα, αν και με διαφορετικό στυλ παιχνιδιού, προσπάθησαν να κατακτήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι παίχτες των Air Ballers, Γκουστίλης και Καραγιάννης, επέδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, ενώ οι αντίπαλοι τους, Λουκοβίτης και Καμαράς των Never Again, παρέδωσαν μια ακριβή αντίσταση. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με ελάχιστη διαφορά, με τους Air Ballers να προηγούνται με 16-15.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος καταιγιστικής απόδοσης από τους Air Ballers. Εκμεταλλευόμενοι την ενέργεια από το πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Air Ballers έδειξε απόλυτη υπεροχή στο παρκέ. Οι Γκουστίλης και Καραγιάννης ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις σε επίθεση και άμυνα, ενώ οι Never Again φάνηκαν να δυσκολεύονται να ανταποκριθούν στον ρυθμό του αντιπάλου τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σημαντικό προβάδισμα για τους Air Ballers, καθώς το σκορ ήταν 31-19 υπέρ τους.

Η αναμέτρηση έγινε πιο αμφίρροπη κατά το τρίτο δεκάλεπτο, καθώς οι Never Again ανέλαβαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Οι Λουκοβίτης και Καμαράς ηγήθηκαν της ομάδας τους με αποφασιστικότητα και δράση στο γήπεδο. Από την άλλη πλευρά, οι Air Ballers έπεσαν σε μια φάση αδυναμίας, επιτρέποντας στους Never Again να πλησιάσουν στο σκορ. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Never Again να προηγούνται με πολύ μικρή διαφορά, με το σκορ να είναι 35-36 υπέρ τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Never Again κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι προς όφελός τους. Οι Λουκοβίτης και Καμαράς συνέχισαν να επιδεικνύουν αξιοσημείωτη απόδοση, ενώ η ομάδα τους παρήγαγε εντυπωσιακά αποτελέσματα στο γήπεδο. Οι Air Ballers προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν τα κατάφεραν και έτισ η νίκη και η πρόκριση πέρασε στα χέρια των Never Again με τελικό σκορ 42-51.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Ιωάννης Λουκοβίτης ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Air Ballers είναι ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος έκανε Double Double με 12 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Air Ballers: Μακουλίδης , Παπαδημητρίου 5 , Καραγιάννης 12 , Κρυστάλλης 9 , Γούλας 2 , Γκουστίλης 14 (3)

Never Again: Τιτίρλας 5 (1) , Μυλιόρδος 5 (1) , Παπαϊωάννου , Λουκοβίτης 15 (1) , Ψαλλίδας 2 , Καμαράς 15 (3) , Γουναρίδης 9 (1)