10/03/2024
Agrinio Magic 2023 7 14 13 6 - 40 -
Agrinio Cava Beers 21 11 13 16 - 61 -

Νίκη στο φινάλε για τους Cava Beers

Με νίκη ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος οι Agrinio Cava Beers, που επιβλήθηκαν με 61 - 40 των Agrinio Magic 2023.
Οι Cava Beers με ρεκόρ 8 - 8 θα βρίσκονται στο φινάλε στην 4η ή την 5η θέση, ενώ οι Magic θα παίξουν στο μπαράζ των θέσεων 8 και 9 με την Ανεμώνη.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ καλύτερα στο παιχνίδι, πήραν νωρίς διψήφια διαφορά και έκλεισαν στο +14 την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Cava Beers προηγήθηκαν ακόμα και με 17 πόντους, με τους Magic να μειώνουν στους 11 στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν διαφορά ασφαλείας στην τρίτη περίοδο και διατήρησαν το +11 στο 30ο λεπτό.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκε στους Cava Beers που ξέφυγαν πάνω από τους 20 πόντους και πήραν μια εύκολη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των Magic ήταν ο Θανάσης Τηγάνης με 9 πόντους.
Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Λευτέρης Αραχωβίτης με 15 πόντους, ο Betsson MVP του αγώνα Πέτρος Καλλιακμάνης σημείωσε 14 και ο Χρήστος Στραβοδήμος 10.

Τι μας άρεσε. Οι Cava Beers δε συνάντησαν αντίσταση και έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Τι δε μας άρεσε. Οι Magic πρέπει να εμφανιστούν πολύ καλύτεροι, για να βρεθούν στο δεύτερο γύρο των play - offs.

AGRINIO MAGIC 2023 (Θόδωρος Καρβούνης - Χρήστος Γιαννοκώστας): Αθανίτης, Βαρδουλάκης 2, Διδασκάλου 2, Καλαϊτζής 7(1), Καραμπέτσος 6, Λέρης 2, Μπουλούκης 4, Στάμος 8, Τηγάνης 9(1).

AGRINIO CAVA BEERS: Αραχωβίτης 15(3), Διαμάντης 9(1), Καλλιακμάνης 14, Καραθανασόπουλος 1, Κολοβός 4, Κουβέλης 4, Ρέντζιος, Στραβοδήμος 10, Τριμπόνης 2, Χαϊδής 2.