12/04/2024
East Side Pylaia 18 20 12 24 - 74 -
Metal Warriors BC 14 13 17 16 - 60 -

Πάλεψαν και πήραν την νίκη οι East Side Pylaia!

Η αναμέτρηση μεταξύ των East Side και των Metal Warriors ξεκίνησε με ένα εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο, όπου και οι δύο ομάδες έδειξαν αποφασιστικότητα και επιθετικότητα στο παιχνίδι τους. Οι East Side προηγήθηκαν στο σκορ με μικρή διαφορά, ενισχύοντας το πνεύμα της ομάδας και την εμπιστοσύνη στις ικανότητές τους, ενώ οι Metal Warriors προσπάθησαν να ανταποκριθούν με τη δική τους ενέργεια και αντίσταση.

Καθώς ο αγώνας εξελίσσονταν στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι East Side φάνηκαν πιο αποφασισμένοι και επιθετικοί, καταφέρνοντας να διευρύνουν τη διαφορά στο σκορ. Οι Metal Warriors βρέθηκαν υπό πίεση από την επιθετική προσέγγιση των αντιπάλων τους, αλλά δεν παρέδωσαν εύκολα. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους East Side να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά οι Metal Warriors να προσπαθούν να ανακτήσουν τον ρυθμό τους.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, η μάχη στο γήπεδο έγινε ακόμη πιο έντονη και αμφίρροπη. Οι Metal Warriors με τους Τσολακίδη και Φωτακακη εμφάνισαν ανανεωμένο πνεύμα και αποφασιστικότητα, καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι East Side διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα με τους Φιλιππάς και Μαξιμιάδη, αποδεικνύοντας την ωριμότητά τους σε ορισμένες κρίσιμες στιγμές του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι East Side κατάφεραν να κρατήσουν το ματς στα μέτρα τους. Από την άλλη πλευρά, οι Metal Warriors πάλευαν για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα, αλλά η ανωτερότητα των East Side ήταν αναπόφευκτη. Με τον τελικό σφύριγμα, οι East Side πανηγύρισαν τη νίκη με σκορ 74-60.

MVP αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Φιλιππάς ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 30 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Metal ήταν ο Στέφανος Τσολακίδης που έκανε και αυτός Double Double με 15 πόντους και 12 ριμπάουντ.

East Side Pylaia: Σιδόπουλος , Sula 3 (1) , Μπέλλης 10 (1) , Μπάρας 11 (3) , Μαξιμιάδης 14 , Κουτούπας 4 (1) , Κρυσταλλίδης 2  ,Φιλιππάς 30 (3)

Metal Warriors: Ανουσάκης 6 , Κουπαράνης , Φωτακακης 15 (2) , Τσολακίδης 15 , Βασιλειάδης 8 , Μανθουδης 7 , Σιώμος 9