20/03/2024
Miami Eat 16 14 13 14 - 57 -
Never Again 9 11 19 21 - 60 -

Πήραν το ντέρμπι οι Never Again!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια έντονη πρώτη περίοδο. Οι Miami Eat, με τους Χαλεπλή, Γιαμούκη και Χατζηβακαλέλη στην ομάδα, κατάφεραν να αποκτήσουν προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, εκμεταλλευόμενοι την ενέργεια και τον συντονισμό τους στο γήπεδο. Οι Never Again, αν και επιχείρησαν να αντιδράσουν με τους Καμάρα και Γουναρίδη στην πρώτη γραμμή τους, βρέθηκαν να υστερούν καθώς η περίοδος έληξε με σκορ 16-9 υπέρ των Miami Eat.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Never Again επιχείρησαν να αντιδράσουν. Οι Καμάρας και Γουναρίδης αναλάμβαναν το βάρος της επίθεσης, ενώ η ομάδα επέδειξε βελτιωμένη άμυνα και συνεργασία. Ωστόσο, οι Miami Eat παρέμειναν ανίκητοι, διατηρώντας το προβάδισμα με ικανοποιητική απόδοση και αμυντική σταθερότητα. Κατά τη λήξη της περιόδου, το σκορ ήταν 30-20 υπέρ των Miami Eat.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Οι Never Again επέδειξαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα, καθώς η Miami Eat προσπαθούσε επανειλημμένα να ανατρέψει την κατάσταση. Το τρίτο δεκαλέπτο έληξε με τους Never Again να καταφέρνουν να μειώσουν σημαντικά την διαφορά διαμορφώνοντας το 43-39.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η κορύφωση του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τα πάντα. Η Never Again, ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ, έδειξε απίστευτο πνεύμα αντιμετώπισης, καταφέρνοντας να ανατρέψει την κατάσταση με εξαιρετικά σουτ και ασίστ. Τελικά, η Never Again κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή και να πάρει την νίκη με 57-60. Το σκορ διαμορφώθηκε με μία εύστοχη βολή του Τιτίρλα ενώ οι Miami Eat έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με ένα τρίποντο του Γιαμούκη.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γεώργιος Καμάρας ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Miami Eat είναι ο Αναστάσης Χαλεπλής ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και κατάφερε να κλέψει 6 φορές την μπάλα από τους αντιπάλους του.

Miami Eat: Γιαγρίδης, Γιαμούκης 11(2), Ζορμπάνος, Καφφές 8(1), Κοίου 6, Χαλεπλής 22(3), Χατζηβακαλέλης 10

Never Again: Γουναρίδης 11, Καμάρας 14(2), Καντυλτζόγλου 6, Κουλεμάνης 7, Μυλιόρδος 4, Παπαιωάννου, Σαμαράς 5, Συρόπουλος 4, Τιτίρλας 5(1), Ψαλλίδας 4