05/03/2024
Net Reapers 16 5 9 5 - 35 -
Patras Orlando Tragic 12 8 22 20 - 62 -

Πολύ εύκολα οι Tragic απέναντι στους Net Reapers

Net Reapers και Orlando Tragic τέσταραν τις δυνάμεις τους στο γεμάτο από κόσμο, Promitheas Park. Οι Net Reapers μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και μπορούμε να πούμε πως τους ανήκε το 1ο δεκάλεπτο, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι Tragic πάτησαν γκάζι και πήραν πολύ γρήγορα το προβάδισμα, δίχως να το ξαναχάσουν ποτέ στο παιχνίδι. Εν τέλει έφτασαν στη νίκη με 35-62.

Στην αρχή του αγώνα, οι Reapers ξάφνιασαν τους περσινούς φιναλίστ και κατάφεραν να βρουν πολύ γρήγορα ρυθμό από τα 6.75. Έτσι, πήραν κεφάλι στο σκορ και πήγαν στο 2ο δεκάλεπτο με +4 (16-12). Στη συνέχεια, οι "Τραγικοί" έδειξαν αντίδραση και με ένα επιμέρους 9-22 πήραν τον έλεγχο με το μέρος τους και έκλεισαν το ημίχρονο στο 25-34.

Στο δεύτερο μέρος, οι Tragic έκλεισαν και πάλι όλους τους διαδρόμους και έκαναν τη δουλειά των αντιπάλων τους ολοένα και πιο δυσκολη. Οι Net Reapers πέτυχαν μόλις 5 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο έναντι 8 των φιλοξενούμενων, γεγονός που έδειχνε πως το παιχνίδι σιγά σιγά έπαιρνε το δρόμο του. Πλέον, το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς οι Tragic ανέβαζαν σιγά σιγά τη διαφορά. Το παιχνίδι τελείωσε στο 35-62 και οι "Τραγικοί" συνεχίζουν την εξαιρετική τους πορεία στη φετινή Master League.