21/03/2024
Orlando Tragic Salonica 7 16 8 12 - 43 -
Cartel BC 16 18 15 12 - 61 -

Πρόκριση στην επόμενη φάση οι Cartel!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με έναν αναμενόμενα έντονο ανταγωνισμό. Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες είχαν έναν ισορροπημένο αγώνα, με τους Cartel να καταφέρνουν να προηγηθούν με σκορ 16-7. Οι παίκτες των Orlando Tragic προσπάθησαν να απαντήσουν με κάποιες επιθέσεις, αλλά η άμυνα των Cartel ήταν ανίκητη.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι προς το δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των Cartel συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά της. Οι Βεζυρόγλου και Γιαμούκης προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά οι Δαλπάς και Αποστολίδης των Cartel έδειξαν ότι είναι έτοιμοι για τη μεγάλη μάχη. Μετά τη λήξη του δεύτερου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 34-23 υπέρ των Cartel.

Καθώς μπαίνουμε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic βρίσκονται σε δύσκολη θέση. Οι Cartel συνεχίζουν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους, ενώ οι προσπάθειες των Βεζυρόγλου και Γιαμούκη δεν είναι αρκετές για να αντιστρέψουν την τάση του παιχνιδιού. Μετά το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ δείχνει 49-31 υπέρ των Cartel.

Καθώς φτάνουμε στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic καταβάλλουν τελευταία προσπάθεια για να ανατρέψουν το παιχνίδι. Ωστόσο, η υπεροχή των Cartel είναι αναμφισβήτητη, και το τελικό σφύριγμα βρίσκει τους Cartel νικητές με σκορ 61-43. Οι Δαλπάς και Αποστολίδης ξεχώρισαν για την ομάδα τους, ενώ οι προσπάθειες των Βεζυρόγλου και Γιαμούκη δεν ήταν αρκετές για να οδηγήσουν τους Orlando Tragic στη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Tragic είναι ο Παναγιώτης Βεζυρόγλου ο οποίος έβαλε 13 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Orlando Tragic Salonica: Γιαμούκης 11 (1) , Σπυρίδης 6 , Αδεμης 4 , Βεζυρόγλου 13 , Βοζινιδης 8 , Καπετανόπουλος , Βλαχοπαναγιώτης 1

Cartel BC: Χορόζογλου 3 (1) , Δαλπάς 19 (5) , Τενώκης 8 , Χατζηιωαννίδης 8 , Γεωργιάδης 7 (1) , Αποστολίδης 16 , Κυριτσης