10/03/2024
Mammoth 19 18 10 19 - 66 -
Να σαι καλά 8 8 15 13 - 44 -

Πρώτη νίκη για τους Mammoth!

Ο αγώνας άρχισε με μια εντυπωσιακή επίδοση από την πλευρά των Mammoth. Οι παίχτες των Mammoth, Λιάκος, Χαλκιαδάκης και Μακρής, επέδειξαν εξαιρετική συνεργασία και δυναμικότητα στο γήπεδο. Με εκπληκτικά σουτ και επιθετική πίεση, οι Mammoth κατάφεραν να οδηγήσουν το πρώτο δεκάλεπτο σε ένα σκορ19-8.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Mammoth συνέχισαν να επιδεικνύουν την κυριαρχία τους στο γήπεδο. Με τους Γαμβράκη και Αφουκατούδη να προσπαθούν να απαντήσουν για τους Να σαι καλά, οι Mammoth διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 37-16 υπέρ των Mammoth, αφήνοντας τους αντιπάλους τους να αντιμετωπίσουν μια δύσκολη πρόκληση.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Να σαι καλά προσπάθησαν να επαναφέρουν την ισορροπία στο παιχνίδι. Με μια ανανεωμένη διάθεση και αυξημένη άμυνα, κατάφεραν να περιορίσουν την παραγωγικότητα των Mammoth. Παρόλα αυτά, η ομάδα των Mammoth διατήρησε το προβάδισμα, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 47-31.

Καθώς το ματς έφτασε στο τέταρτο δεκάλεπτο, η ανωτερότητα των Mammoth ήταν προφανής. Οι Να σαι καλά προσπάθησαν να ανακτήσουν έδαφος, αλλά η ομάδα των Mammoth παρέμεινε ασφαλής στην κορυφή. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα τελικό σκορ 66-44 υπέρ των Mammoth, επισφραγίζοντας μια εντυπωσιακή νίκη για την ομάδα τους.

MVP του αγώνα είναι ο Πρόδρομος Λιάκος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Άξιος αναφορά για τους Να σαι καλά είναι ο Χαράλαμπος Γαμβράκης ο οποίος έβαλε 18 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Mammoth: Χαλκιαδάκης 18 (3) , Καραγκούνης 7 (1) , Λιάκος 23 (1) , Φαράντος , Μακρής 18

Να σαι καλά: Γαμβράκης 18 (4) , Αφουκατούδης 11 (2) , Καραγιάννης , Γαβρίλοβιτς 9 (1) , Μάρκος , Τερζής 6