02/06/2023
Nutriclab BC 11 14 13 22 - 60 -
Los Ampeles Clowns 13 20 11 20 - 64 -

Πρώτη νίκη και για τους Los Ampeles Clowns!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έντονη ένταση από τις δύο ομάδες. Οι Nutriclab είχαν ένα ελαφρή προβάδισμα, με τους παίχτες να επιδεικνύουν εξαιρετικές δεξιότητες στην επίθεση και την άμυνα. Ωστόσο, οι Los Ampeles Clowns δεν άργησαν να απαντήσουν με την ομάδα να πετυχαίνει κάποια σημαντικά καλάθια. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 11-13 υπέρ των Los Ampeles Clowns.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Los Ampeles Clowns πήραν τον έλεγχο του αγώνα. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά ανταγωνιστικό, με τους παίκτες της ομάδας να επιδεικνύουν εκπληκτικές ατομικές επιδόσεις. Οι Nutriclab προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά οι Σαχινίδης και Αλεξιάδης απέδειξαν ότι είναι ανίκητοι στα σουτ και τα καλάθια. Οι Los Ampeles Clowns κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους και το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 25-33 υπέρ της ομάδας τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Nutriclab προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι. Οι Ιακωβίδης, Χουρδάκης, Αρώνης και Κατέρης ενίσχυσαν την απόδοσή τους και επέδειξαν συνεργασία και συντονισμό στην επίθεση. Ωστόσο, οι Los Ampeles Clowns παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποτελεσματικοί, με τους Σαχινίδη και Αλεξιάδη να παραμένουν σε κορυφαία φόρμα. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 38-44 υπέρ των Los Ampeles Clowns.

Όταν ήρθε η ώρα του τέταρτου δεκαλέπτου, οι Nutriclab είχαν αποφασίσει να μην παραδοθούν εύκολα. Οι Ιακωβίδης και Χουρδάκης έδειξαν απίστευτη αντοχή και αίσθηση του χρόνου στην επίθεση, ενώ η άμυνα τους απέτρεψε τους αντιπάλους τους να σκοράρουν εύκολα. Ωστόσο, οι Los Ampeles Clowns παρέμειναν αδιάλυτοι και διατήρησαν το προβάδισμά τους με εξαιρετικά καλάθια. Τελικά, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ 60-64 υπέρ των Los Ampeles Clowns.

MVP του αγώνα είναι ο Ηλίας Αλεξιάδης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς πέτυχε 10 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ.

Για τους Nutriclab ήταν ο Παναγιώτης Αρώνης ο οποίος πέτυχε double double έχοντας 10 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Nutriclab: Κουτσιμάνης 6 , Χουρδάκης 12 (2) , Ιακωβιδης 16 , Αρώνης 10 , Κατέρης 10 , Καραγιαννιώτης 6

Los Ampeles Clowns: Αργυρίου 8 (2) , Μπίκης 5 (1) , Αλεξιάδης 10 , Σαββαίδης 7 , Καραμπίδης 9 (2) , Πατσίκας , Γιαμούκογλου 4 , Σαχινίδης 21 (2)