63
Big Babes 19 26 22 14 - 81 -
MnP 23 14 17 9 - 63 -

Στα ημιτελικά του κυπέλλου οι Big Babes!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, ξεκίνησε με εντυπωσιακή ενέργεια και πάθος και από τις δύο ομάδες.Οι Ιατρίδης, Τσιρώνης και Τερζίδης των Big Babes προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Δάλπας, Μόκκας και Ιακωβίδης των MnP αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των MnP κατάφερε να προηγηθεί κατά τέσσερις πόντους, αφήνοντας τους Big Babes να αισθανθούν την πίεση του αντιπάλου της.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι Big Babes άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με τους Τσιρώνη, Ιατρίδη και Δατσέρη να βάζουν σημαντικά καλάθια. Οι MnP από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Δάλπα και Μόκκα να κάνουν σημαντικά καλάθια. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Big Babes να πετυχαίνουν την ανατροπή και να προηγούνται με 45-37.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Big Babes συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και βγάζοντας ενέργεια και αποφασιστικότητα κατάφεραν να διευρύνουν κι άλλο το υπέρ τους προβάδισμα. Οι Δάλπας και Μητσιώνης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Big Babes να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 67-54.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια απέλπιδα προσπάθεια ανατροπής από τους MnP. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Big Babes διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Οι Τσιρώνης και Ιατρίδης συνέχισαν να είναι αναπόφευκτοι στην επίθεση, ενώ οι MnP πάλεψαν μέχρι το τέλος. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Big Babes να κερδίζουν τον αγώνα και να παίρνουν την πρόκριση στα ημιτελικά με σκορ 81-63.

MVP αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Τσιρώνης ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 28 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δάλπας ο οποίος άγγιξε το Double Double με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Big Babes: Δατσέρης 14(4), Ιατρίδης 16(1), Μπούζης, Παουλεάνου 7(1), Παπαδόπουλος 6, Τερζίδης 10(1), Τσιρώνης 28(2)

MnP: Δάλπας 18(2), Ιακωβίδης 15(1), Κεχίδης, Κιοσέογλου, Κυριαζής 4, Λάσκος, Μητσιώνης 13, Μόκκας 11(1), Ορφανίδης 2, Παπαδόπουλος, Στρούζας