01/10/2023
Polichni 5 goat 14 20 4 9 - 47 -
Orlando Tragic Salonica 7 11 10 12 - 40 -

Στάθηκαν όρθιοι και τα κατάφεραν οι Polichni 5 goat!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Polichni 5 Goat να αναλαμβάνουν τον έλεγχο, καταφέρνοντας να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με 14-7. Οι Καλλιώρας και Νταβίδι ηγήθηκαν της ομάδας τους και επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις στο γήπεδο όπου με σημαντικά καλάθια κατάφεραν να πάρουν μια μικρή διαφορά στο σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Polichni 5 Goat συνέχισαν να επιδεικνύουν αποτελεσματικότητα, επιβεβαιώνοντας τον ρόλο τους ως κυρίαρχη ομάδα. Με ένα εντυπωσιακό σκορ 34-18, διατήρησαν το προβάδισμά τους και συνέχισαν να καθοδηγούν τον αγώνα βάζοντας πλέον γερές βάσεις για την συνέχεια του αγώνα η οποία έδειχνε να είναι λαμπρή.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic Salonica προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα, με το σκορ να γράφει 38-28 υπέρ των Polichni 5 Goat. Οι προσπάθειές τους όμως δεν ήταν αρκετές για να ανατρέψουν το ματς αλλά η αρχή είχε ήδη γίνει και έτσι μπήκαν για τα καλά μέσα στο ματς κυνηγώντας την νίκη.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic Salonica έδειξαν αντοχή και ανταγωνιστικότητα, αλλά οι Polichni 5 Goat κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με 46-40. Ο αγώνας αυτός αποδείχθηκε μια πραγματική μάχη, αναδεικνύοντας το πάθος και το ταλέντο των παικτών από και τις δύο ομάδες.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 29 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Orlando Tragic είναι ο Δημήτρης Σπυρίδης ο οποίος πέτυχε 5 πόντους και μάζεψε 19 ριμπάουντ.

Polichni 5 goat: Κυριακίδης , Δαμιανίδης , Τελικιόζογλου 2 , Δαγκλής 2 , Παπαδόπουλος , Θεοδοσιάδης , Παπαχρηστου , Καλλιωρας 29 (3) , Αλεξίου , Νταβίδι 12 , Πετάβρατζης 2

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 3 , Γιαμούκης 8 (2) , Βίγλας , Σπυρίδης 5 , Αδεμης 5 , Χήρας 8 , Μοσχούλος 9 , Θεμιστοκλέους 2