03/04/2024
Salonica Titans 14 7 19 15 - 55 -
Να σαι καλά 13 13 14 8 - 48 -

Tο δεύτερο ημίχρονο έδωσε την νίκη στους Salonica Titans!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα και ενέργεια από τις δύο ομάδες. Οι καλύτεροι παίχτες των Να Σαι Καλά, Κωστόπουλος και Μάρκος, προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν τους Δελανδρέα και Αξά των Salonica Titans με ενέργεια και αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Salonica Titans να προηγούνται με σκορ 14-13, δείχνοντας την ανταγωνιστικότητά τους στο παιχνίδι.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η μάχη στο γήπεδο συνεχίστηκε με την ίδια ένταση. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την επιθετική πίεση των Να Σαι Καλά, με τους Δελανδρέα και Αξά να προσπαθούν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή του αποτελέσματος. Ωστόσο, οι Να Σαι Καλά έκαναν την ανατροπή πήραν το προβάδισμα και έφτασαν στο ημίχρονο με προβάδισμα στο σκορ 21-26.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Δελανδρέας, Αξάς και Καλογήρου ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να ανατρέψουν το αποτέλεσμα υπέρ των Salonica Titans. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans επέστρεψαν και ισοφάρισαν στο σκορ κάνοντας το 40-40 και δίνοντας με αυτό το τρόπο άλλη τροπή στο παιχνίδι.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Salonica Titans κατάφεραν να πάρουν και να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Δελανδρέας και Αξάς συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Παρά τις προσπάθειες των Κωστόπουλου και Χαρταμπίλα των Να Σαι Καλά, οι Salonica Titans κατέληξαν νικητές με σκορ 55-48, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Ιωάννης Δελανδρέας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Να Σαι Καλά είναι ο Απόστολος Κωστόπουλος ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Αλειφτήρας, Αξάς 14(1), Βανδήρας 6(1), Δελανδρέας 18, Καλαθάς 2, Καλογήρου 5(1), Λάππας, Τράκας 3(1), Τσιβελεκίδης, Τσουφλίδης 7

Να Σαι Καλά: Τερζής 3(1), Κωστόπουλος 21(1), Κοντόπουλος 7(1), Χαρταμπίλας 11(3), Γαβρίλοβιτς 1, Μάρκος 2, Φατόλιας 3