22/03/2024
Best ΩΧ 13 10 16 9 - 48 -
Metal Warriors BC 11 13 11 9 - 44 -

Χαμηλό σκορ και νίκη για τους Best ΩΧ!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη αγωνία και αμφίρροπο παιχνίδι. Και οι δύο ομάδες επέδειξαν αποφασιστικότητα και δέσμευση στο γήπεδο, προσπαθώντας να κατακτήσουν τον έλεγχο του ματς. Οι κορυφαίοι παίχτες των Best ΩΧ, Σειταρίδης και Λεπτοκαρόπουλος, προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε επιθετικές προσπάθειες, ενώ οι Metal Warriors με τους Τσολακίδη και Βασιλειάδη έδειξαν ακρίβεια και αποφασιστικότητα στα σουτ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με μια πολύ στενή διαφορά, με τους Best ΩΧ να προηγούνται με 13-11.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου αμφίρροπο με το πρώτο, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στενά δεμένες στο σκορ. Οι Metal Warriors δεν έδειξαν να υποχωρούν, ενώ οι Best ΩΧ συνέχισαν να παλεύουν με αποφασιστικότητα. Οι παίχτες και από τις δύο ομάδες έδειξαν την τεχνική και το ταλέντο τους στο γήπεδο, προσπαθώντας να κατακτήσουν κάθε πόντο. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Metal Warriors να έχουν ανατρέψει το σκορ, προηγούμενοι με 23-24.

Καθώς πλησίαζε το τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση στο γήπεδο αυξανόταν. Οι Best ΩΧ και οι Metal Warriors έπαιζαν με πάθος και αποφασιστικότητα, δείχνοντας αποφασισμένοι να κατακτήσουν τη νίκη. Οι Σειταρίδης και Λεπτοκαρόπουλος των Best ΩΧ ηγήθηκαν της ομάδας τους με εξαιρετικές επιδόσεις, ενώ οι Metal Warriors διατήρησαν τη συγκέντρωσή τους με τους Τσολακίδη και Βασιλειάδη να συνεχίζουν να σκοράρουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Best ΩΧ να έχουν ένα ελαφρή προβάδισμα, καθώς το σκορ ήταν 39-35 υπέρ τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία έφτασε στο αποκορύφωμά της. Και οι δύο ομάδες έδειχναν να δίνουν τα πάντα στο γήπεδο για να αποσπάσουν τη νίκη. Οι Metal Warriors προσπάθησαν να ανατρέψουν το ματς, αλλά οι Best ΩΧ διατήρησαν την ψυχραιμία τους και έτσι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό σκορ να δείχνει 48-44.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Χαράλαμπου Σειταρίδη ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 23 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Warriors είναι ο Στέφανος Τσολακίδης ο οποίος έβαλε 14 πόντους και πήρε 4 ριμπάουντ.

Best ΩΧ: Γκαζέλης 9 , Σειταρίδης 23 (2) , Βραχνός 7 , Τικτόπουλος , Λεπτοκαρόπουλος 9 , Τερζόπουλος , Αϊβαζίδης

Metal Warriors: Παναγιωτίδης , Ανουσάκης 2 , Φωτακακης 12 (2) , Τσολακίδης 14 (2) , Παπαβασιλείου , Βασιλειάδης 10