49
Sintrim Team 4 18 9 2 - 33 -
86ers 15 14 10 10 - 49 -

Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφεραν οι 86ers!

Οι 86ers ξεκίνησαν ακόμα μια φορά πολύ δυναμικά στο παιχνίδι με τα καλάθια να μπαίνουν το ένα πίσω από το άλλο παίρνοντας από πολύ νωρίς μια διαφορά 11 πόντων. Οι Sintrim ήταν αρκετά άστοχοι στα πρώτα λεπτά με αποτέλεσμα να χάσουν τον ρυθμό τους και να συμβιβαστούν με τους 4 πόντους.

Οι Sintrim όμως δεν το έβαλαν κάτω και με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο ξανά μπήκαν στο παιχνίδι καθώς Λιβέρης και Τουρόγλου έσωσαν την πατρίδα για την ομάδα τους. Οι 86ers συνέχισαν την καλή τους επιθετική πορεία με τον Μουτσέλη να πρωταγωνιστεί σε ακόμα ένα παιχνίδι τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα.

Ο ρυθμός στο τρίτο δεκάλεπτο έπεσε αρκετά και για τις δύο ομάδες οι οποίες δυσκολευόντουσαν το ίδιο στο τελειώμα της φάσης κάτι που είχε ως αποτέλεσμα το σκορ να μην ανέβει αρκετά. Οι 86ers όμως στάθηκαν ελάχιστα πιο τυχεροί και έτσι έμειναν μπροστά στο σκορ με το τέλος του δεκαλέπτου.

Ο ίδιος αργός ρυθμός υπήρξε και στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο οι 86ers προσπάθησαν να κρατήσουν την διαφορά τους , κάτι που κατάφεραν καθώς οι Sintrim πέτυχε μόλις 2 πόντους , έτσι οι 86ers εν τέλη έφυγαν με την νίκη με τελικό σκορ 33-49.

MVP του αγώνα είναι ο Kaplan Ido ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 13 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Sintrim άξιος αναφοράς είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος πέτυχε 7 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 7 (1) , Μαυράκης , Τουρόγλου 10 (2) , Σαλαβάτης Α. 7 , Σαλαβάτης Θ. , Τερζίδης , Μεγαλόπουλος 7 (1) , Μεταξούδης , Γιολβάνης 2 , Μεταξούδης

86ers: Γερολυμάτος 5 , Kaplan 13 , Παντελίδης , Συμεωνίδης , Μουτσέλης 19 (1) , Κουρουκλίδης , Κουτζιάμπασης 4 , Φραγγής 6