Summer Development Thessaloniki League 23/24

Χρειάστηκαν την παράταση για να βγουν πρωταθλητές οι Jackals!

Σε έναν τελικό που τα είχε όλα οι Jackals κατάφεραν να πάρουν τον τίτλο απέναντι στους εξαιρετικούς Salonica Old Stars μετά από μια παράταση με σκορ 79-69.

Με εντυπωσιακό τρόπο στον τελικό οι Old Stars Salonica!

Παρουσιάζοντας ένα εξαιρετικό σύνολο καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι Old Stars Salonica κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη-πρόκριση για το τελικό του πρωταθλήματος.

Στο μεγάλο τελικό οι Jackals!

Έπειτα από ένα συναρπαστικό ντέρμπι οι Jackals κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 77-65 έναντι των αξιόμαχων Basketόσαυρων κλείνοντας έτσι θέση για το μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος.

Στους "4" οι Jackals

Με επιθετικό πλουραρισμό οι JACKALS πήραν την πρόκριση για τους 4 της Summer Development League επικρατώντας με 95-79 των Polichni 5 Goat

Άντεξαν στην αντεπίθεση και προκρίθηκαν οι Salonica Old Stars

Την προκριση στην επόμενη φάση της Development League πανηγύρισαν οι Salonica Old Stars οι οποιοι επικράτησαν των Sugar Daddys με 67-73

Ανέτειλαν στην "δύση" του αγώνα

Με μεγάλη ανατροπή οι Anatolians Jazz πήραν την νίκη με 78-80 και μαζί την πρόκριση απέναντι στους Phoenix BC.

Έδωσαν τα πάντα για την νίκη οι Mammoth!

Πρώτη νίκη για τους Mammoth για το Summer απέναντι στους Kotakis με σκορ 60-34.

Στους 8 της Development οι Jackals!

Στην επόμενη φάση της Development κατάφεραν να περάσουν οι Jackals μετά την μεγάλη τους νίκη απέναντι στους Salonica Titans με σκορ 65-55.

Πέρασαν στην 8άδα οι Polichni Five Goat

Την προκριση στις 8 καλύτερες ομάδες της Development πήραν οι Polichni Five Goat επικρατώντας των Orlando Tragic με 70-84

Στα προημιτελικά οι Sugar Daddys!

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο οι Sugar Daddys κατάφεραν να πάρουν την νίκη πρόκριση με 83-67 έναντι του Kotakis BC.

Το δεύτερο ημίχρονο έδωσε την νίκη θρίλερ στους Anatolians Jazz!

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι θρίλερ που κρίθηκε στο τελευταίο σούτ οι Anatolians Jazz κατάφεραν να πάρουν την νίκη-πρόκριση για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος με σκορ 56-54.

Η τελευταία περίοδος έστειλε στους 8 τους Basketoσαυρους!

Πραγματοποιόντας μια εντυπωσιακή τελευταία περίοδο οι Basketoσαυροι κατάφεραν να πάρουν την νίκη-πρόκριση για τους 8 του πρωταθλήματος.

Πέταξαν στον επόμενο γύρο οι Air Ballers

Οι Air Ballers επικράτησαν με 34-50 των Sky is the limit και προκρίθηκαν στους "16" της Summer Development.

Αναγεννήθηκαν από τις στάχτες τους οι Phoenix BC

Οι Phoenix BC έκαναν την ανατροπή και πήραν νίκη και πρόκριση επί των Chicken Nuggets Salonica με 52-47.

Έδειξαν την αξία τους και πέρασαν οι Batboys!

Νίκη απέναντι στους Puebla κατάφεραν να πάρουν οι Batboys με σκορ 76-95 παίρνοντας έτσι το εισιτήριογια την φάση των 8.

Πήραν το ματς θρίλερ οι Salonica Titans!

Έπειτα από ένα συναρπαστικό ντέρμπι που κρίθηκε στο τελευταίο σουτ οι Salonica Titans κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 45-48 έναντι του αξιόμαχου Πανικού.

Πήραν την νίκη πρόκριση οι Old Stars Salonica!

Έπειτα από ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι οι Old Stars Salonica κατάφεραν να πάρουν την νίκη-πρόκριση με 51-58 έναντι των αξιόμαχων Efkarpia Rattlers.

Πήρε την νίκη πρόκριση ο Kotakis BC!

Ανεβάζοντας σταθερά ρυθμό καθ΄ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ο Kotakis BC κατάφερε να πάρει την νίκη-πρόκριση με 58-77 έναντι των Mammoth.

Πήραν το εισιτήριο για την συνέχεια οι The Toy Men!

Σε ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι που έκρινε ποίος θα συνεχίσει την πορεία του στο πρωτάθλημα οι The Toy Men κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 50-40 έναντι των Hoston Celtics.

Τα παλιά αστέρια με παλιές τέχνες

Οι Salonica Old Stars επικράτησαν με 56-58 στην παράταση επί των Salonica Titans και κλείδωσαν την απευθείας πρόκριση στα play-off.