Summer Master League 23/24

Με ασταμάτητο Πανουσόπουλο οι Couvaliers!

Οι Couvaliers, παίζοντας εξαιρετική άμυνα, επικράτησαν των Harlems με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πανουσόπουλο και πήραν την δεύτερη τους νίκη στο Summer League.

Στη κόψη του ξυραφιού οι Sun City!

Απόγευμα Σαββάτου στο Athens Sports Hall, οι Sun City Spurs συνέχισαν με νίκη τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Summer, ανατρέποντας την εις βάρος τους διαφορά με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο και επικρατώντας των Τhunderdogs.

Με κεκτημένη ταχύτητα η Hood!

Φορμαρισμένη, σε καλή κατάσταση και με την προσθήκη του Χαριτόπουλου στο ήδη υπάρχον ρόστερ που πήρε τον τελικό της Master, η Hood επικράτησε των Gangsters με σκορ 67-53, το βραδάκι της Πέμπτης στον Κολωνό!

Πάει... χάλασε και η Deportvo!

Με ακόμα ένα επιθετικό σόου από τη Deportivo Faliro, η παρέα του Γιάννη Μαρινάκη πήρε την αναμέτρηση απέναντι στους Athens Crips, με τελικό σκορ 57-85, στο Φάληρο!

Απολαυστικοί στην αρχή διαχείριση στην συνέχεια!

Το βραδάκι της Πέμπτης 16 Μαΐου στο Basketaki Arena, οι Γκουρούδες με απίθανο πρώτο δεκάλεπτο έβαλαν τις βάσεις και με διαχείριση στη συνέχεια του παιχνιδιού, έκλεισαν την διαβολοβδομάδα τους με δεύτερη νίκη απέναντι στους Pink Paper.

Το καλοκαίρι κερδίζουν οι Golden "Steak" Warriors!

Μετά από ένα τρομερό παιχνίδι που τα είχε όλα, οι Golden "Steak" Warriors λύγισαν στο φινάλε τον κακό τους δαίμονα, τους Iguana Pacers με 77-69 και πήραν το δεύτερο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα στον δεύτερο όμιλο της Summer Master League!

Τη... διαφήμιση οι War Gamers!

Έπειτα από ένα παιχνίδι διαφήμιση του μπάσκετ, οι War Gamers κέρδισαν στην παράταση τους εξαιρετικούς Moschato Bulls, με σκορ 83-86.

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους ThunderDogs!

Τρίτη απόγευμα στο κλειστό του ATHENS SPORTS HALL για το πρωτάθλημα του Summer Master League, οι ThunderDogs επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί, καθώς όντας ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού νίκησαν δίκαια τους Falcons ATH BC με σκορ 67-82!

Έμεινε στο κόλπο η Flood!

Η Flood έδειξε χαρακτήρα το βράδυ της Τρίτης στο Basketaki Arena, επέβαλε τον δικό της ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στους ταχύτατους Sloters και με τη νίκη της 58-55,έμεινε στον κόλπο της πρόκρισης.

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Fix!

Στην κορυφή του τρίτου ομίλου της Summer Master League παραμένουν οι New World Fix, καθώς για την τέταρτη αγωνιστική κέρδισαν τους μαχητικούς Phoenix Bums με 68-60 και έκαναν το 4/4, αναγκάζοντας παράλληλα τον αντίπαλο στη πρώτη του ήττα.

Πρώτη νίκη για τους Jokers!

Tο βραδάκι της Δευτέρας, οι Jokers υποδέχτηκαν τους Peristeri Wardogs  , με τους γηπεδούχους να παίρνουν το πρώτο ροζ φύλλο , στην Master Summer League με σκορ 63-55.

Ήρεμα και ωραία στο 4/4 ο Drew!

Βραδάκι Δευτέρας στη Ζωφριά, οι Uncle Drew, όντας σοβαροί από την αρχή, ξεπέρασαν το εμπόδιο της Limoges και έφτασαν στις τέσσερις νίκες.

Έσπασαν το ρόδι με Σπύρο ''Τριπονταίο''!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν την αναμέτρηση οι Miami Heets κόντρα στους Okla-lioma, αφού όντας ανώτεροι καθόλη την διάρκεια και με τον Σπύρο Δευτεραίο να πραγματοποιεί ένα τρίποντο πάρτυ έξω από την γραμμή των 6.75,επιβλήθηκαν με το εμφατικό 83-39!

Στην Aguanile κατέληξε η ματσάρα του Seven!

Δευτέρα βράδυ στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα του Summer Master League, η Aguanile μετά από μια επική ματσάρα που διήρκησε σαράντα πέντε  αγωνιστικά λεπτά κατάφερε να με καλάθι του Ζαλμά 2.7 πριν το τέλος να πάρει μια σπουδαία νίκη με σκορ 75-76!

Παρά δύο, 100 για τους Ανούσιους!

Βράδυ Σαββάτου στο κλειστό του ΓΣΠ, οι Indians υποδέχθηκαν τους Ανούσιους, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 69-98 και να συνεχίζουν αήττητοι στο πρωτάθλημα.

Αυτοί ήταν Γκουρούδες!

Οι Γκουρούδες που όλοι αγαπήσαμε, εμφανίστηκαν όπως έπρεπε το βράδυ της Δευτέρας στο Basketaki Arena και σε ένα υπέροχο σε ρυθμό παιχνίδι, επικράτησαν απέναντι στα πολύ δυνατά Gran Camaria με 67 – 79.

Ο Βιτζηλαίος την μαγεία – οι Meracles την νίκη!

Το βράδυ της Δευτέρας 14 Μαΐου στο Basketaki Arena σ’ ένα δραματικό παιχνίδι, ο Βιτζηλαίος με μαγικό τρόπο έστειλε το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο, εκεί όπου οι Meracles πιο ψύχραιμοι πήραν τη νίκη με 73 – 75.

Ο νέος είναι ωραίος, αλλά ο παλιός είναι αλλιώς!

Με όπλο την εμπειρία τους οι Harlems ξεπέρασαν δύσκολα το εμπόδιο των μαχητικών West Ballerz στο Athens Sports Hall και έκαναν τρεις τις νίκες τους στο Summer League.

"Έσπασαν" το ρόδι οι Couvaliers!

Την πρώτη τους νίκη στο Summer League πραγματοποίησαν το βράδυ της Δευτέρας στο Athens Sports Hall οι Couvaliers καθώς επικράτησαν δύσκολα του Black Mamba.

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τους Brazzerzz Beachterzz!

Σάββατο απόγευμα στο κλειστό του Seven για το πρωτάθλημα της Summer Master League, οι Brazzerzz Beachterzz εκμεταλλεύτηκαν την ποιότητα που διαθέτουν σαν ομάδα και νίκησαν δίκαια τους Komodo Dragons με σκορ 57-62!