Summer Master Thessaloniki League 23/24

Στην κορυφή οι Salo Nics!

Την νίκη και τον τίτλο σε έναν πολύ ωραίο τελικό κατάφεραν να πάρουν οι Salo Nics απέναντι στους West Brothers με σκορ 100-79.

Στον μεγάλο τελικό οι Salo Nics!

Νικητές μετά την μάχη με τους Agxialos Legends βγήκαν οι Salo Nics με σκορ 102-95 και πέρασαν στον μεγάλο τελικό.

Νίκη και έφυγαν για τελικό οι West Brothers!

Μεγάλη νίκη και πρόκριση στον τελικό κατάφεραν να πάρουν οι West Brothers απέναντι στους Respect με σκορ 91-71.

Ένα βήμα πριν τον τελικό οι Salo Nics!

Την νίκη και την πρόκριση στον τελικό κατάφεραν να πάρουν οι Salo Nics απέναντι στους άκρως εντυπωσιακούς Chicago Fools με σκορ 92-88.

Πρόκριση με εκπληκτική 4η περίοδο οι Agxialos Legends

Την πρόκριση στο ημιτελικό της Summer Master πήραν οι Agxialos Legends έπειτα από τη νίκη τους με 62-75 επί των 86ers.

Με τρόπο δυτικό πήγαν ημιτελικό

Οι West Brothers πήρανε την πρόκριση στους ημιτελικούς μετά από την επικράτηση επί των Baboulas BC με 77-92.

Νίκη πρόκριση για τους Respect

Ανεβάζοντας αισθητά την απόδοση τους στο δευτερο ημίχρονο οι Respect πήραν το εισητήριο για την επόμενη φάση της Summer Master League

Ανατροπή και 4άδα οι Chicago Fools

Σε ένα παιχνίδι που ολλοκληρώθηκε σε δυο δόσεις, οι Chicago Foolas κάνοντας μια μεστή εμφάνιση στο δευτερό ημίχρονο πέρασαν το εμπόδιο των West Ballers και προκρίθηκαν στου 4 της Master

Βγήκε νικητής από την μάχη ο Baboulas!

Σε έναν αγώνα που τα είχε όλα ο Baboula με νίκη επί των Golden Rail Warriors με σκορ 90-79 πέρασε στην επόμενη φάση.

Ανώτεροι οι Respect πέρασαν στα προημιτελικά!

Σε ένα άκρως ανταγωνιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες οι Respect ήταν αυτοί οι οποίοι επικράτησαν με 83-75 έναντι των αξιόμαχων Airdomers.

Άντεξαν και είναι στους 8 οι Agxialos Legends!

Θέτοντας γερά θεμέλια από την πρώτη περίοδο οι Agxialos Legends κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη με 72-65 έναντι των SKG Bugs.

Νίκη και πρόκριση με Buzzer Beater για τους Los Ampeles Clowns!

Έπειτα από ένα συναρπαστικό θρίλερ οι Los Ampeles Clowns με Buzzer Beater κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση με 67-70 έναντι των αξιόμαχων SKG Sonics.

Ευρεία νίκη για τους 86ers!

Οι 86ers ανεβάζοντας ολοένα την απόδοση τους μετά την πρώτη περίοδο έφτασαν σε μια ευρεία σε σκορ νίκη.

West Brothers στους 8!

Με νίκη οι West Brothers απέναντι στα La Moya και με σκορ 82-73 πήραν την πρόκριση στους 8 του Summer.

Βροχή τα καλάθια στην νίκη των Stefanina Timberwolves!

Νίκη με μεγάλη ευστοχία κατάφεραν να πάρουν οι Stefanina Timberwolves απέναντι στους HotDogz με σκορ 61-73 , νίκη την οποία και αφιέρωσαν στην μνήμη του πρώην συμπαίχτη τους Πάρη Νταμπούδη.

Νίκη και στους 8 οι Salo Nics!

Την νίκη απέναντι στους Summer Kings στην παράταση κατάφεραν να πάρουν οι Salo Nics με σκορ 78-72 και να περάσουν στην επόμενη φάση της Master.

Η τελευταία περίοδος έδωσε την νίκη στους Agxialos Legends!

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι οι Agxialos Legends ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να φύγουν με την νίκη με σκορ 73-81 έναντι των αξιόμαχων SKG Sonics.

Πήραν την νίκη οι Respect!

Σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκαν από την αρχή και σταδιακά αύξησαν το προβαδισμά τους οι Respect έφτασαν σε μια ευρεια νίκη απέναντι στους Golden Rail Warriors

Έκλεισαν με νίκη και τη 2η θέση οι 86ers

Έπειτα από τη νίκη με 76-59 επί των West Ballers, οι 86ers τερμάτισαν στη 2η θέση του 2ου ομίλου της Summer Master.

Πήραν το ντέρμπι στην παράταση οι Golden Steak Evosmou!

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση οι Golden Steak Evosmou ήταν πιο ψύχραιμοι στα κρίσιμα σημεία και κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.