Winter Development League 22/23

Σημαντική νίκη για την κατηγορία από τους Τεμπελχανάδες!

Μπορεί να κατέβηκαν με μόλις πέντε παίχτες οι Τεμπελχανάδες ωστόσο πήραν ένα άνετο ροζ φύλλο αγώνα παίζοντας ολοκληρωτικό μπάσκετ και στις δύο μεριές του γηπέδου για σαράντα λεπτά.

Έκλεψαν τη νίκη τα Gallika and Piano

Στο ντέρμπι του πρώτου ομίλου της κατηγορίας Development, τα Gallika and Piano κέρδισαν στο όριο τους Escapers με 52-54 και πανηγύρισαν την 13η  νίκη τους στη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ασταμάτητος ο Blastiakos!

Απόγευμα Σαββάτου στο Athens Sports Hall ο Blastiakos επικράτησε των Terroristas πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 61-72 για την 18η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Development League.

Με τέτοιον Αχτίπη, που να χάσει η G-vana!

Ύστερα από την 18η αγωνιστική της Development League για τον δεύτερο όμιλο, η G-vana ανέβηκε στο 9-9, ύστερα από τη νίκη επί της Space Jam με σκορ 67-46.

Το σερί έδωσε τη νίκη στους Saint Pauli!

Μια ολιγόλεπτη ολιγωρία, ένα σερί 10-0 και μετά πήραν όλα το δρόμο τους. Η Saint Pauli πήρε τη νίκη με 67-46 επί της Φιορετσίνα και συνέχισε νικηφόρα την καλή της φετινή πορεία!

Έστησαν «πάρτι» οι Pourangers!

Έχουν πάρει φόρα και δεν λένε να σταματήσουν οι Pourangers, οι οποίοι το απόγευμα του Σαββάτου 4 Φεβρουαρίου έδωσαν συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους.

Ανατροπή για την Beer Team!

Παρά την σε χαμηλά στάνταρ απόδοσή της για τρία δεκάλεπτα, η Beer Team έπαιξε εκεί που έπρεπε, ανέτρεψε την αναμέτρηση και κέρδισε τους πολύ καλούς Chicago Hulks με το τελικό 52-46 στο ΣΕΦ

Το δίποντο που χρειαζόταν ο Komic Mastoras!

Καμία διάθεση για να χάσει το δίποντο δεν είχε ο Komic Mastoras και έπαιξε όσο έπρεπε για να πάρει τη νίκη απέναντι στα Βουνά, με τελικό σκορ 56-40!

Δυσκολεύτηκε, άλλα πάλι κέρδισε η La Bola De Papel!

Σάββατο βράδυ στο κλειστό του Αγίου Νικολάου για το πρωτάθλημα της Development League, η La Bola de Papel ναι μεν δεν έπιασε τα γνωστά στάνταρ απόδοσης, αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να επικρατήσει των Powerpuff Boys με σκορ 70-59.

Ηγέτης στη νίκη του Αλκοολικού Αστέρα ο Αντωνόπουλος!

Σ’ ένα ματς όπου η αστοχία ήταν παροιμιώδης, ο Αλκοολικός Αστέρας κέρδισε τη Remal Madri με 45-31 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 9-7 στο πρωτάθλημα Development, σ’αντίθεση με τους ηττημένους, που παρέμειναν στην τελευταία θέση με τρεις νίκες και δώδεκα ήττες.

Στην δεύτερη παράταση πήρε την ματσάρα η Remal!

Το βράδυ της Πέμπτης 2 Φεβρουαρίου στο Athens Sports Hall, σε ένα χορταστικό από σκορ και θέαμα παιχνίδι και την αγωνία να κρατάει για 50 λεπτά, η Remal Madri αυτοκτόνησε στην κανονική διάρκεια και στην πρώτη παράταση, αλλά ήταν πιο ψύχραιμη στην δεύτερη, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από αρκετό καιρό με 72-75, απέναντι στην Lasson.

Κλείνουν το μάτι στη τετράδα οι Pourangers!

Πέμπτη βράδυ στο κλειστό της Basketaki Arena για το πρωτάθλημα της Development, οι Pourangers τα χρειάστηκαν κόντρα στους μόλις πέντε Beerokoillers, καθώς επικράτησαν στο τέλος με σκορ 47-58.

Πήγαν και γύρισαν οι Terroristas!

Αρκούν δύο δεκάλεπτα; Αρκούν! Έτσι φαίνεται λοιπόν για τους Terroristas οι οποίοι επιβλήθηκαν  των Beerokoillers με το τελικό 50-46, με ένα καταπληκτικό πρώτο και τέταρτο δεκάλεπτο να τους χαρίζουν το ροζ φύλλο αγώνα!

Πλησίασαν την τετράδα οι Λύκοι!

Αν και δεν έπιασαν καλή απόδοση, οι Λύκοι κέρδισαν δύσκολα την μαχητική Zita Group με 32-42 στο κλειστό του ΣΕΦ σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Development League και με το έκτο συνεχόμενο ροζ φύλλο αγώνα έπιασαν στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα τους Kavlanta Hawks!

Νίκη σωτηρίας για τη G-Vana!

Το βράδυ της Τρίτης στο Basketaki Arena η G-Vana επικράτησε στο ντέρμπι κόντρα στον Campeon Εθνικό Star με 56-51 και έκανε σημαντικό βήμα παραμονής στην Development League.

Ένα "ξέσπασμα" έφτανε στην Cosa Nostra!

Παίζοντας διαστημικό μπάσκετ στο τρίτο δεκάλεπτο, η Cosa Nostra κέρδισε σχετικά εύκολα τους Chicago Hulks με 57-41 στο κλειστό του ΣΕΦ και παραμένει κοντά στην τετράδα μετά την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής του τρίτου ομίλου της Development League!

Πυροβόλησαν στο τέλος οι Draft Fathers!

Το βράδυ της Δευτέρας στο Basketaki Arena για την 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Development, σε ένα παιχνίδι ντέρμπι για τριάντα λεπτά, οι Draft Fathers με απίστευτη ευστοχία από τα 6,75 στο τέταρτο δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 50 – 59 απέναντι στους Dpg Warriors.

Άρη, τί έχεις φτιάξει?

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτό που έδωσε τη διαφορά και τη νίκη στους Λύκους, με το 71-50 να... αδικεί λιγάκι τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι για ένα ημίχρονο διεκδικούσαν επί ίσοις όροις την αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο ΣΕΦ!

Κανένα πρόβλημα ο Αρισταίος!

Ο Αρισταίος παρέμεινε μόνος πρώτος στον τρίτο όμιλο της Development, καθώς το βράδυ της Κυριακής στο Κάρβουνο, με μεγάλη ενέργεια και πίεση σε όλο το γήπεδο, επικράτησε εύκολα απέναντι στους Old Stars με 70 – 42.

Αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω!

Με τον Χάρη Ζαχαρόπουλο να τραβάει το... κουπί στην επίθεση στα τελευταία λεπτά, οι Pink Flamingos επικράτησαν του Komic Mastora με 56-54 στο κλειστό του Αγίου Νικολάου.