26/01/2024
Milgyraki Bucks 19 20 23 14 - 76 -
Respect 32 20 17 31 - 100 -

100αρα και επόμενη φάση για τους Respect!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν ένα αληθινό θέαμα. Οι Milgyraki Bucks επέδειξαν απίστευτη ενέργεια και συνεργασία στο γήπεδο, με τους παίχτες Χαρμάνα, Οφθαλμίδη και Σταμολάμπρο να κεντρίζουν την προσοχή. Ωστόσο, οι Respect αντέδρασαν άψογα, και με τους παίχτες Χαριτόπουλο, Aξά και Πολύζο να επιδεικνύουν εκπληκτικές δεξιότητες, κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα 19-32.

Το δεύτερο δεκάλεπτο φέρνει ακόμη περισσότερη ένταση στον αγώνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να αντεπεξέλθουν, αλλά οι Respect συνέχισαν να επιδεικνύουν απίστευτη αμυντική σταθερότητα και αποτελεσματικότητα στην επίθεση. Μετά από ένα ακόμη εντυπωσιακό δεκάλεπτο, το σκορ είχε αυξηθεί σε 39-52 υπέρ των Respect.

Η ανατροπή έγινε προφανής κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου. Οι Milgyraki Bucks αντέδρασαν εντυπωσιακά, με τους παίχτες τους να δείχνουν αποφασιστικότητα και επιμονή. Οι Χαρμάνας, Οφθαλμίδης και Σταμολάμπρος ηγήθηκαν στην επίθεση, με αποτέλεσμα το σκορ να σφίξει. Παρόλα αυτά, οι Respect διατήρησαν το προβάδισμα με 62-69.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Respect εδραιώθηκαν στην κορυφή. Οι παίχτες των Milgyraki Bucks πάλεψαν με θάρρος, αλλά η διαφορά στο σκορ έγινε ανυπέρβλητη. Οι Χαριτόπουλος, Aξάς και Πολύζος των Respect συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους, καταλήγοντας τελικά σε μια εντυπωσιακή νίκη με σκορ 100-76.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Δημήτρη Χαριτόπουλου ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 34 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Bucks είναι ο Ηλίας Οφθαλμίδης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 21 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου 3 (1) , Χαρμάνας 22 , Κούτρης 5 (1) , Σπυριδόπουλος 1 , Σταμολάμπρος 15 (2) , Τράσκας 4 , Οφθαλμίδης 21 (1) , Δεμίρης 5 (1)