21/04/2024
Los Angeles Bakers 20 24 12 28 - 84 -
East Side Pylaia 31 27 15 27 - 100 -

100αρα και νίκη για τους East Side Pylaia!

Ο αγώνας ήταν μια αναμέτρηση γεμάτη από εντυπωσιακές επιδόσεις και έντονο ανταγωνισμό. Από την αρχή, οι δύο ομάδες δεν δίστασαν να δείξουν τις δυνατότητές τους, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 20-31 υπέρ των East Side, αν και οι Bakers έκαναν εντυπωσιακή προσπάθεια να παραμείνουν ανταγωνιστικοί.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι East Side συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα, αξιοποιώντας τις ευκαιρίες των Φιλιππά και Μέλλιος  που πρόσφεραν και επιδεικνύοντας έντονη αμυντική πίεση. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 44-58 υπέρ των East Side, ενισχύοντας το προβάδισμά τους στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Bakers προσπάθησαν να αντισταθούν στην ανωτερότητα των East Side μαζί με τους Ντινόσι και Στούπας , αλλά οι αντίπαλοί τους διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Με εξαιρετικές επιδόσεις από τους παίκτες τους, οι East Side κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 56-73 υπέρ τους.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Bakers προσπάθησαν να επανέλθουν δυναμικά στο παιχνίδι, αλλά οι East Side δεν επέτρεψαν καμία έκπληξη. Με σταθερή απόδοση και αμυντική συνείδηση, οι East Side κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 84-100.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Φιλιππάς ο οποίος πέτυχε 47 πόντους , πήρε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Bakers είναι ο Γιώργος Λαζαρίδης που έκανε Double Double έχοντας 13 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Los Angeles Bakers: Στούπας 22 , Λαζαρίδης 13 , Καραμανίδης 4 , Στεργιόπουλος 17 (3) , Ντινόσι 20 (1) , Ατματσίδης 1 , Γκουλής 7

East Side Pylaia: Τσανγκα 1 , Μέλλιος 24 (1) , Μπέλλης 12 (1) , Μπάρας 6 (1) , Τσότρας 2 , Τσανογλου , Κρυσταλλίδης 6 , Φιλιππάς 47 (6)