08/11/2021
Young Ballers BC 5 15 14 26 - 60 -
G-vana 11 10 4 12 - 37 -

4Χ4 οι Young Ballers !

Απόγευμα Σαββάτου στο Ανδρέας Παπανδρέου και για την τέταρτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου της Development II οι Young Ballers (3-0) αντιμετώπισαν τη G-Vana και επιβεβαιώνοντας το όνομα τους μετά το πρώτο ημίχρονο επικράτησαν με βάση τη σπιρτάδα, τα φρέσκα πόδια και τα νιάτα τους διατηρώντας το αήττητο στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους φιλοξενούμενους που έλεγξαν το ρυθμό και με κλειστή άμυνα περιόρισαν τους αντιπάλους σε μόλις πέντε πόντους (Παππάς 3, Ζορμπάνος 2) και βασιζόμενοι στον αγωνιστικό οίστρο του Τζανάκη (7) πήραν κεφάλι με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 5-11.

Εν συνεχεία οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και με επιμέρους 12-4 ισοφάρισαν χάρη στην αποτελεσματικότητα του Βαρκάρη (8), όμως το σταθερό χέρι των Νικήτα , Τζανάκη (απο 4) κράτησε τους Τζαμαϊκανούς μπροστά στο σκορ με την ελάχιστη δυνατή διαφορά (20-21) στου δρόμου τα μισά.