26/09/2020
Sintrim Team - - - - - 40 -
Puebla BC - - - - - 66 -

Με το δεξί στο Basketbaki Cup η Puebla!

Σε ένα ματς για γερά νεύρα που κυριάρχησε το δυνατό παιχνίδι γεγονός που μαρτυρά τις συνολικά 62 (!!) βολές εκτελέστηκαν από κάθε ομάδα.
Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τους Puebla να προηγούνται με 4-10, ένα χαμηλό σκοπ απόρροια της εξαιρετικής άμυνας των δύο ομάδων.

Στη δεύτερη περίοδο που διήρκησε 28(!!) ολόκληρα λεπτά πραγματικού χρόνου,πρωστάτης της ανάκαμψης για τους μαχητικούς Sintrim αποτέλεσε ο Χρήστος Λιβέρης σκοράροντας τους μισούς πόντους που κατάφερε η ομάδα του για το δεκαλέπτο. Από την απέναντι πλευρά ο Βασίλης Λεκομπλές έθεσε γερές βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.
Σκόρ δεκαλέπτου 17-28 για τους Puebla.

Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 22-48 με το Θανάση Μπαλτάτζη να κάνει μια ουσιαστική και μεστή εμφάνιση για την ομάδα του.

Το τελευταίο δεκάλεπτο άνηκε ολοκληρωτικά στον άνθρωπο με τη φανέλα 11 τον ΜVP του αγώνα Νίκο Αλεξανδρίδη, έναν πραγματικό μπόμπερ για την ομάδα του που με 3 συνεχόμενα τρίποντα αποτέλεσε βαρόμετρο για τη νίκη των Puebla.
Πάρα την αξιόλογη προσπάθεια του γερόλυκου των γηπέδων Στέλιο Νατσίδη και της παρέας του η κόρνα της λήξης βρήκε νικητές τους Puebla BC με τελικό σκορ 40-66.