Brokers - - - - - 64 -
Above The Rim - - - - - 69 -

Brokers Vs Above The Rim

Nίκη για τους Above the Rim στη πρεμιερα!

Σε ένα μάτς που κυριάρχησε το κάλο μπάσκετ για μεγάλα χρονικά διαστήματα οι Above the Rim πήραν το ροζ φύλλο αγώνα σχεδόν πάνω στο νήμα απέναντι στους δυναμικούς Brokers.Η εναλλαγή συναισθημάτων στο ματς ήταν το κυρίαρχο στοιχείο με τις δύο ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ καθ’ολη τη διάρκεια.Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 14-18 για τους Above the Rim με τον Θοδωρή Παπία να σημειώνει εξαιρετική εμφάνιση για την ομάδα του , ενώ “Ψηλός” Ραφαήλ Φαντίδης δίδαξε άμυνα για τους Brokers.Πενιχρό δεύτερο δεκάλεπτο για τους AtR καθώς σημείωσαν μόλις 8 πόντους.Εν αντιθέση με τους Brokers που έφεραν και πάλι το ματς στα μέτρα τους με τους Ραφαήλ Φαντίδη και Αντώνη Κολοκοτρώνη να σημειώνουν σημαντικούς πόνους για τους Brokers.

Σκορ δεκαλέπτου 29-38 για τους Brokers.Στο τρίτο δεκάλεπτο με εξαιρετική εμφάνιση του Θοδωρή Παπία οι Brokers κατάφεραν να κρατήσουν το υπερ τους σκορ με 50-46.

Στο τέλος όμως με διαστημική εμφάνιση του Δημήτρη Ζανδέ που ήταν και ο MVP του αγώνα οι AtR προσπέρασαν και τελικά κέρδισαν τους αξιόμαχους Brokers παρά τη φιλότιμη προσπάθεια του Αναστάσιου Βλαχου.

Τελικό σκορ 64-69.