19/09/2021
Salonica Old Stars 12 19 24 27 9 91 -
Stefanina Timberwolves 25 16 19 22 17 99 -

Νίκη στην παράταση για τους Stefanina Timberwolves στον πρώτο αγώνα της σεζόν

Δύσκολη νίκη στην πρεμιέρα για τους Stefanina Timberwolves ενάντια στους Salonica Old Stars με 91-99 .

Κάθε άλλο παρά εύκολο αποδείχθηκε το παιχνίδι τους Stefanina Timberwolves.Στην πρώτη περίοδο ήταν εξαιρετικοί ξεφεύγοντας των αντιπάλων τους με σκορ 12-25.Με τους Παπλωματά και Καλλιώρα να είναι συγκλονιστικοί καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού πετυχαίνοντας 42 και 39 πόντους αντίστοιχα.

Στη δεύτερη περίοδο οι αντίπαλοι, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και να καταλήξουν σε σκορ ημιχρόνου 31-41.

Στην τρίτη περίοδο οι ηττημένοι μπήκαν πολύ δυνατά πετυχαίνοντας 24 πόντους σε μια περίοδο και κατάφεραν να δεχτούν 19 διότι το σκορ διευρύνθηκε. Το σκορ της τρίτης περιόδου διαμορφώθηκε σε 55-60

Η τελευταία περίοδος ήταν συγκλονιστική με την γηπεδούχο ομάδα να 27 πόντους και να δέχεται 22.Το σκορ διαμορφώθηκε σε 82-82 και να οδηγείται στην παράταση.

Η παράταση εξελίχθηκε σε περίπατο για τους νικητές καθώς πέτυχαν 17 πόντους και δέχτηκαν μόλις 9.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χρήστος Παπλωματάς ήταν εξαιρετικός σε όλο το ματς πετυχαίνοντας 42 πόντους ,παίρνοντας 18 ριμπάουντ ,με μία ασίστ και 1 κλέψιμο σε όλο το παιχνίδι. Για τους αντιπάλους ήταν πολύ καλός ο Ματούλας που πέτυχε 38 πόντους με 6 τρίποντα ,έχοντας και 2 ασίστ καθώς και 3 κλεψίματα.

Salonica Old Stars (Χριστοδουλίδης):Λαθουράκης 8, Περατικός 4, Γούναρης 2, Ποτουρίδης 2, Μπαντής, Ματούλας 38(6), Βραχνός, Μπουλγκουράνος 27,Βλάχος 10

Stefanina Timberwolves: Σμυρναίος 13, Καλλιώρας 39(7) ,Γούσιος ,Αλεπάκης, Σταλεντζής 5 ,Παπλωματάς 42.