12/01/2023
In Da Hood 16 14 20 15 - 65 -
SKG Sonics 8 12 14 8 - 42 -

Ανώτεροι οι In Da Hood!

Από το πρώτο κιόλας λεπτό του παιχνιδιού ο In Da Hood κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τα καλάθια του Ευθυμίου. Οι SKG Sonics δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους παρά τους πόντους του Κωνσταντινίδη και η λήξη της περιόδου τους βρήκε πίσω στο σκορ με 16-8.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και με όμορφες συνεργασίες του Δημητρέλου και του Κωστούδη κατάφεραν να πετύχουν έυκολους πόντους και να πλησιάσουν στο σκορ. Οι In Da  Hood δεν άργησαν να απαντήσουν με τα μεγάλα καλάθια του Κυριακίδη και του Κεσίδη διαμορφώνοντας το 30-20 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να ανεβάσου ακόμα περισσότερ τη διαφορά με τον Ευθυμίου να είναι ασταμάτητος. Οι SKG Sonics προσπάθησαν να κρατηθούν κοντά στο σκορ με τον Κωνσταντινίδη και τον Δημητρέλο, όμως η αστοχία από την περιφέρεια έξανε δύσκολο το έργο τους. Η λήξη της τρίτης περιόδου βρήκε τις δύο ομάδες στο 50-34.

Στην τέταρτη περίοδο η κούραση έγινε εμφανής στην ομάδα των SKG Sonics και παρά την υπερπροσπάθεια του Δημητριάδη δεν μπόρεσαν να βάλουν δύσκολα στους αντιπάλους τους. Οι In Da Hood εκμεταλλεύτηκαν την κούραση των αντιπάλων τους και βρήκαν σκορ τρέχοντας στον αιφνιδιασμό κλειδώνοντας την νίκη με το τελικό 65-42.

MVP του αγώνα ανακηρύχθηκε ο Νικόλας Ευθυμίου με 25 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Χρήστος Δημητριάδης με 9 πόντους, 13 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

In Da Hood: Νεοφώτιστος 2, Τζουμάνης 9(1), Δόντσιος 2, Κυριακίδης 11, Ευθυμίου 25(2), Παλλάκης 6, Κεσίδης 5(1), Σίσκος 5(1), Δημητριάδης.

SKG Sonics: Κωστούδης 6, Δημητρέλος 9, Κωνσταντινίδης 8(2), Καποδίστριας 3, Απαραμάντης 6.

Τι μας άρεσε: Οι όμορφες συνεργασίες των γηπεδούχων.