04/07/2024
SugarDaddys 21 13 15 18 - 67 -
Salonica Old Stars 10 32 12 19 - 73 -

Άντεξαν στην αντεπίθεση και προκρίθηκαν οι Salonica Old Stars

Καλύτερα άρχισαν το παιχνίδι οι γηπεδούχοι οι οποίοι με επιθετικό εκφραστή τον Ζησόπουλο κατάφεραν να πάρουν αρχικά ένα μικρό προβάδισμα με 13-9. Οι φιλοξενουμενους δεν έβρισκαν λύσεις επιθετικά με τους γηπεδούχους να αυξάνουν σταδιακά την διαφορά τους. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 21-10 για τους Sugar Daddys οι οποίοι είχαν κάνει μια δυναμική αρχή.

Έχοντας σε καλή μέρα τους Μαυροχωρίδη και Σαραφίδη οι Salonica Old Stars άρχισαν δυνατά την δεύτερη . Ο επιθετικός οίστρος των φιλοξενουμενων συνεχίστηκε και κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα 8 πόντων στο ημίχρονο 34-42 βελτιώνοντας αισθητά την άμυνα τους και βρίσκοντας αρκετούς πόντους στο ανοικτό γήπεδο.

Οι Old Stars κατάφεραν με όπλο τους τις σωστές επιθετικές επιλογές να κρατήσουν προβαδισματα των 6 με 8 πόντων όπως το 47-54 1.22 για την λήξη της περιόδου.

Στην τέταρτη περιοδο οι Salonica Old Stars κατάφεραν να φέρουν την διαφορά στο +14 (52-66) με τρίποντο του Λαθουρακη ανεβάζοντας την διαφορα και ρίχνοντας την ψυχολογία την αντιπάλων. Ένα τρομερό σερί από τους Sugar Daddys μείωσε το σκορ στο κάλαθο (67-69) για ένα έρθει ένα κλείσιμο καλαθι από τον Μαυροχωρίδη από ασσιστ του Χατζηπέτρου. Ο Ζησοπουλος δεν κατάφερε να σκοράρει από την γραμμή των 6.75μ και οι φιλοξενουμενοι ήταν ψύχραιμοι από την γραμμή της φιλανθρωπιας με τον Σαραφιδη και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με 67-73

MVP αναδείχτηκε ο Μαυροχωρίδης που σημείωσε double double με 21 πόντους και 15 ριμπάουντ καταγράφοντας 28 βαθμούς στο σύστημά αξιολόγησης

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ζησόπουλος ο οποίος και αυτός σημείωσε double double με 25 πόντους 14 ριμπαουντ και 21 βαθμούς στο σύστημά αξιολόγησης

Sugar Daddys:Ζησόπουλος 25(2), Κεσιδης 8 (1), Κυριακίδης 19, Κωστής 11(3),Παπαδόπουλος 4 Salonica

Old Stars: Αλεξιάδης 11(1), Κυρατζόπουλος 5(1), Λαθουράκης 12(4), Μαυροχωρίδης, 21(1) Σαραφίδης 14(2), Χατζηπετρου 4, Χριστόπουλος 6(2)