Polichni 5 goat 10 19 22 16 - 67 -
No Name 13 9 13 9 - 44 -

Εύκολα οι Polichni 5 goat τους No Name

Εύκολα οι Polichni 5 goat υπέταξαν τους No Name με 67-44.

Η πρώτη περίοδος ήταν ντέρμπι και οι No Name προηγήθηκαν με 10-13,όντας οι δυο ομάδες κοντά με την άμυνα να έχει τον πρώτο λόγο.

Στη δεύτερη Polichni 5 goat αντέδρασαν και ππροηγήθηκαν με 29-22, αλλά σαφώς και ο αντίπαλος δεν θα τα παρούσε μέχρι τέλους.

Στην 3η περίοδο έγινε η ολική αντεπίθεση και το σκορ έγινε 49-36, με τους No Name να μένουν αρκετά πίσω, αλλά με όσες δυνάμεις είχαν θέλησαν να μείνουν κοντά στο σκορ.

Στην 4η περίοδο οι Polichni 5 goat νίκησαν με 67-44, αφού οι αντίπαλοί τους δεν μπόρεσαν να βρουν λύσεις στην επίθεση και η διαφορά μεγάλωσε ακόμη περισσότερο...

Novibet MVP ήταν ο Βασίλης Θεοδοσιάδης με 22 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από τους ηττημένους ο Ιωάννης Ταχτατζής είχε 15 πόντους.

POLICHNI 5 GOAT: Κυριακίδης Β. , Θεοδοσιάδης 22, Καρατσόρης 15(3), Μάττας Π. 6, Μάττας Ευ. 18(1), Κυριακίδης Αλ. 6

NO NAME: Ταχτατζής Ι. 15(3), Λαζαρίδης 6, Μυλωνάς , Παπαδόπουλος 6, Ταχτατζής Στ., Δεδονάκης , Κουρουκλίδης 2, Καράμπελας , Καϋμενάκης 3(1), Παπαζήσης 7(1), Ρούμπας 2, Λεωνίδης 3(1)