05/10/2024
Cebollitas 9 10 12 22 - 53 -
Λεγάμενοι BC 24 21 20 20 - 85 -

Με Σκαμαγκά on... fire οι Λεγάμενοι!

Με ρεσιτάλ πίσω από τα 6.75 και με μεγάλη διάθεση στο ξεκίνημα, οι Σκαμαγκάς και Καρτσωνάκης ήταν απολαυστικοί και έδωσαν ευρύ προβάδισμα στους Λεγάμενους. Ο Παυλόπουλος ήταν πολύ ενεργητικός, αλλά αρκετά άστοχος σε όσες ευκαιρίες του δόθηκαν να σκοράρει, με την παρέα του να πρέπει να βελτιωθεί και να μειώσει παραπάνω από το 9-24 που έκλεισε η πρώτη περίοδος. Ο Λεκάντης ήταν η καλύτερη επιθετική λύση που είχαν οι Cebollitas, προσπαθούσε και κατάφερνε με επιτυχία να σκοράρει από μέση απόσταση και η παρέα του τον εκμεταλλεύτηκε, αλλά με την άμυνα της να την... προδίδει, έκλεισε το ημίχρονο στο 19-45 πίσω.

Ο Καρτσωνάκης με τον Σκαμαγκά ήταν άλλο... επίπεδο επιθετικά για τους Λεγάμενους, οι οποίοι έτρεχαν το γήπεδο και μεγάλωναν τη διαφορά, ακόμα και αν οι Κιτσαντάς και Παυλόπουλος με ατομικές ενέργειες και σουτ βελτίωσαν τους γηπεδούχους, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 31-65, με τον ρυθμό να είναι ελεύθερος! Έτσι παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, με τις ομάδες να αρέσκονται σε πολλούς αιγνιδιασμούς και μπασίματα στο ανοικτό γήπεδο, με τελικό σκορ να είναι το 53-85 για τους Λεγάμενους.

NOVIBET MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλης Σκαμαγκάς με 29 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, 6 λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αντώνης Κιτσαντάς με 13 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ένα λάθος.

Cebollitas (Παυλόπουλος): Παυλόπουλος 3, Σιαμάνης 2, Λεκάντης 24, Δημοσχάκης 2, Μπίτσικας 3, Αθανασόπουλος 6, Κιτσαντάς 13, Λάγιος.

Λεγάμενοι (Αγαλόπουλος): Λάγιος, Αγαλόπουλος 12, Καρτσωνάκης 33, Σκαμαγκάς 29, Καμαριωτάκης 4, Τσιλίκης 1, Γκανιάτσας 6.

Τί μας άρεσε: Το όμορφο κλίμα στον αγώνα!