62
MnP 19 17 13 13 - 62 -
Never Again 13 8 13 8 - 42 -

Πήραν την νίκη οι MnP!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι MnP και κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό του παιχνιδιού στην πρώτη περίοδο με τις όμορφες συνεργασίες του Μόκκα και του Κεχίδη να δίνουν το προβάδισμα στην ομάδα τους. Οι Never Again απάντησαν γρήγορα με τις προσπάθειες του Μυλιόρδου και του Χιώτη και έμειναν κοντά στο σκορ διαμορφώνοντας το 19-13.

Στη δεύτερη περίοδο οι MnP ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας από τους αντιπάλους τους με τον Καραμπά να είναι ασταμάτητος κοντά στη ρακέτα πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο. Οι Never Again έχασαν την συγκέντρωση τους και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των αντιπάλων τους και έτσι, παρά τα καλάθια του Τσόρλαλη και του Τιτιρλά, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 36-21.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και αυτό προσπάθησαν να το εκμεταλλευτούν οι MnP και να μειώσουν την διαφορά με τον Μυλιόρδο και τον Χιώτη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους, όμως οι MnP βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τον Νταβαρίνο, τον Κιοσέογλου και τον Μόκκα με αποτέλεσμα να κλείσουν την περίοδο προηγούμενοι με 49-34.

Στην τέταρτη περίοδο οι Never Again προσπάθησαν να μειώσουν και να ξαναμπούν στο παιχνίδι με τον Τσόρλαλη και τον Χιώτη, όμως η αστοχία από την περιφέρεια έκανε δύσκολο το έργο τους. Οι Mnp συνέχισαν να ελέγχουν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με τον Μόκκα και τον Καραμπά να αποτελούν μόνιμες απειλές για το αντίπαλο καλάθι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 62-42.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αλέξανδρος Μόκκας με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασσίστ.

Για τους Never Again ξεχώρισε ο Γιώργος Χιώτης με 8 πόντους και 12 ριμπάουντ.

MnP: Παπαδόπουλος, Λάσκος, Νταβαρίνος 6, Κιοσέογλου 5(1), Στρούζας 4, Καραμπάς 18, Μόκκας 19(1), Γκρεκ, Μπουρλετσίκας, Κεχίδης 10.

Never Again: Τιτιρλάς 5(1), Μυλιόρδος 13(3), Παπαϊωάννου, Χιώτης 8, Συρόπουλος 2, Σπαθής, Τσόρλαλης 11(1), Καρυοφύλλης 3.

Τι μας άρεσε: Το πάθος που έβγαλαν οι Never Again στο παρκέ.