05/12/2022
Δεν έχει 20 16 12 12 - 60 -
Kamptzida lizards 16 6 7 17 - 46 -

Συνεχίζεται το σερί των Δεν Έχει!

Ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι οι Δεν έχεικαι προσπάθησαν να επιβάλλουν από νωρίς στο παιχνίδι των ρυθμό τους με τον Καλπαξίδη και τον Γιώργο Μυλωνα να βγαίνουν μπροστά στο σκοράρισμα για την ομάδα τους. Οι Kamptzida Lizards αντέδρασαν και βρήκαν λύσεις στο σκοράρισμα στο πρόσωπο του Ζαγαρτζιλή διαμορφώνοντας το 20-16.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση και κατάφεραν να ανεβάσουν την διαφορά ακόμα περισσότερο. Πίεσαν την μπάλα και αυτό τους έδωσε ρυθμό στην επίθεση με τον Νίκο Μυλωνά να είναι ασταμάτητος πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο. Οι Kamptzida Lizards δυσκολεύτηκαν να διασπάσουν την πίεση των αντιπάλων τους και η λήξη της πρώτης περιόδου τους βρήε πίσω στο σκορ με 36-22.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να επιστρέψουν στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο. Βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά όμως ήταν υπερβολικά άστοχοι από την περιφέρεια και αυτό έκανε πολύ δύσκολο το έργο τους. Οι Δεν Έχει με όμορφες συνεργασίες και πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να βρούν λύσεις και να κλείσουν την τρίτη περίοδο προηξούμενοι με 48-29.

Η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε στην τέταρτη περίοδο. Με τον Μπαλέκα και τον Λίγκο να συνεργάζονται άψογα στην επίθεση κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά και να βάλουν δύσκολα στους αντιπάλους τους. Οι Δεν Έχει κατάφεραν να βρούν λύσεις στο πρόσωπο τουΝίκου Μυλωναά και να κλειδώσουν την νίκη με 60-46.

MVP του αγώνα ανακηρύχθηκε ο Νίκος Μυλωνάς με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασσίστ.

Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Φώτης Αρβανίτης με 4 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Δεν Έχει: Μυλωνάς Γ. 12, Μυλωνάς Ν. 20(4), Κοντολέων 7(1), Καλπαξίδης 16, Σαλασάσογλου, Οικονόμου, Λάμπρου 2, Παντάλης 3.

Kamptzida Lizards: Ζαγαρτζιλής 7(1), Μπαλέκας 11, Λίγκος 13(1), Κουκούλης 2, Αποστόλου, Αρβανίτης 4, Τσερέλης 6, Γεράκης 3(1).

Τι μας άρεσε: Το πάθος των Kamptzida Lizards που δεν παράτησαν ποτέ το παιχνίδι.