04/07/2024
Jackals 25 29 27 14 - 95 -
Polichni 5 goat 16 21 19 23 - 79 -

Στους "4" οι Jackals

Οι γηπεδούχοι μπηκαν δυνατά στο παιχνίδι,ιδιαίτερα στην άμυνα τους και κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα 5 πόντων (11-6) μετά από έξι μισή λεπτά αγώνα στην πρώτη περίοδο. Το προβάδισμα αυτό αυξήθηκε στους 9 πόντους (22-13)για να έρθει το τρίποντο από τον Νταβιδι και στην αμέσως επόμενη επίθεση το buzzer beater του Τασκα για να διαμορφώσει το 25-16 της πρώτης περιόδου

. Οι φιλοξενουμενοι δεν ήταν διαθετιμενοι να αφήσουν το παιχνίδι να τους ξεφύγει. Με αντεπίθεση διάρκειας μειωσαν σε 35-34 επιστρεφοντας στην διεκδικηση της προκρισης. Ένα σερί 7-0 όμως από τους JACKALS έκανε το σκορ 42-34, με τους 4 από τους 7 πόντους αν έρχονται από τον Μηνασίδη. Το καλάθι του Δημητροπουλου εφατσε την διαφορά στο +15 (50-35), με το ημίχρονο να λήγει στο 54-37.

Δυνατά ξεκίνησαν και το δεύτερο ημίχρονο οι JACKALS με την διαφορά να φτάνει στο +23 (63-40) και αργότερα να φτάνει ακόμα και στο +29 (69-42) με καλαθι του Σιώτα. Συνεχίζοντας στο ίδιο μήκος κύματος και στα υπόλοιπα λεπτά της 3ης περιόδου οι JACKALS έκλεισαν την Τρίτη περίοδο με το σκορ στο 81-56.

Διαδικαστικου χαρακτηρα ήταν η τελευταία περίοδο αφού και οι δύο ομάδες είχαν συμβιβαστεί με την έκβαση του αγώνα και μοίρασαν τον χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες. Το τελικό 95-79 στέλνει τους JACKALS στις καλύτερες 4 ομάδες της Summer Development League.

Mvp του αγώνα ο Μηνασίδης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 ασιιστ και +31 στο σύστημά αξιολόγησης

Ξεχώρισε για τους Polichni 5 Goat ο Καλλιώρας με 34 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασσιστς και 24 βαθμού στο σύστημά αξιολόγησης.

JACKALS: Αποστολίδης 17(2),Γκούμας 11(1),Δημητροπουλος 12,Καρακόλιος 14,Μπουλγουράνος 5,Μηνασίδης 14,Πεφτιτσέλης 2, Σιώτας 14, Τάσκας 10(2) Polichni 5 Goat :Ατματζίδης, Θεοδοσιάδης, Καλλιώρας 34(1),Κυριακίδης, Ματτας 6,Μπουτκόβαλης 13(1),Νταβιδι 26(6