25/11/2022
Γιουγκοπιάστηκα 6 10 6 14 - 36 -
Kourkoutes BC 14 19 28 19 - 80 -

Αήττητοι συνεχίζουν οι Kourkoutes!

Η Γιουγκοπίαστηκα υποδέχθηκε τους Kourkoutes  για την Πέμπτη αγωνιστική , στην Master League . Η Γιουγκοπίαστηκα χωρίς βάθος στον πάγκο , δεν είχε καμία ελπίδα  απέναντι στους Kourkoutes , που κατέβηκαν καλά διαβασμένοι ,  στο παιχνίδι των αντιπάλων τους και πήραν μια εύκολη νίκη, με σκορ 36 -80 .

Οι Kourkoutes με τους  Τσάκωνα και τον Αγγελόπουλο  να έχουν από 5 πόντους , ξεκίνησαν δυναμικά παίρνοντας διαφορά από την Γιουγκοπίαστηκα , που με τον Τσάνταλη  να έχει 5 πόντους , προσπαθούσε να βρει τα πατήματα της , κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 6-14 .

Στην δεύτερη περίοδο η Γιουγκοπίαστηκα με τους Σακαρέλο και Πατάγια να έχουν από 3 πόντους , έπιασε ικανοποιητικό ρυθμό στην επίθεση , όμως , οι Kourkoutes με τον Λάδια να έχει 6 πόντους , ήταν σε καλή μέρα και κατάφεραν να πάρουν διαφορά από τους αντίπαλο τους , φτάνοντας στο +17 , πηγαινοντας στο ημίχρονο με σκορ 16-33 .

Στην τρίτη περίοδο η Γιουγκοπίαστηκα με τους Σακαρέλο και  Τσάνταλη να έχουν από 3 πόντους , δεν μπορούσε να αντιδράσει χωρίς αλλαγές στον πάγκο,  μετά και από τον τραυματισμό του Μαργέτη .Οι Kourkoutes με τον Τεστέμπαση να έχει 10 πόντους , είχαν σταθερό ρυθμό κλείνοντας το δεκάλεπτο , με σκορ 22-61.

Στην τελευταία περίοδο όπως ήταν αναμενόμενο δεν άλλαξε κάτι , οι Kourkoutes με τον Λάδια να έχει 6 πόντους , πήραν την νίκη , με σκορ 36-80 . Καλύτερος για την ομάδα των Γιουγκοπίαστηκα ήταν ο Τσάνταλης με 9 πόντους .

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αγγελόπουλος  με 16 πόντους,  4 ριμπάουντ , 6 ασίστ  και 2 κλεψίματα  ενώ για τους ηττημένους ο Τσάνταλης   είχε 17 πόντους , 15 ριμπάουντ και 4  κλεψίματα.

Οι νικητές είχαν 6/14 βολές , 12/35 δίποντα , 2/9 τρίποντα ,  28 ριμπάουντ ,  6 ασίστ και  7 κλεψίματα . Οι ηττημένοι είχαν 6/14 βολές , 25/39  δίποντα ,8 /18  τρίποντα ,  25 ριμπάουντ, 17 ασίστ και   16 κλεψίματα .

Γιουγκοπίαστηκα (Πουριέζης) : Σακαρέλος 8(1), Μαργέτης , Πατάγιας 4(1), Πουριέζης 5, Τσάνταλης 17, Νικολαΐδης 2.

Kourkoutes (Αθανασίου):  Αθανασίου ,  Αγγελόπουλος 16 (4) , Καντιώτης 6(1), Λαδιάς 16 ,  Νακόπουλος 10(1), Τσάκωνας 16(1), Πλέστης , Τεστέμπασης 17(1).

Τι μας άρεσε: Ο σταθερός ρυθμός που κράτησαν οι Kourkoutes μέχρι το τέλος .