79
Sicarios BC 26 25 28 26 - 105 -
MnP 23 18 24 14 - 79 -

Ακόμα ένα Final 4 για τους Sicarios!

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 26-23 υπέρ των Sicarios, οι οποίοι κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα χάρη στις εξαιρετικές επιδόσεις των Βρεττά και Μουμογλου. Η άμυνα των Sicarios ήταν αρκετά αποτελεσματική, κρατώντας τους MnP μακριά από εύκολα καλάθια, ενώ η επίθεση τους ήταν καλοσχεδιασμένη και αποτελεσματική. Οι MnP, από την άλλη, βρήκαν απαντήσεις μέσω του Δαλπά και του Στρουζα, που κράτησαν την ομάδα τους κοντά στο σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Sicarios ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 51-41. Οι επιθέσεις τους έγιναν πιο συντονισμένες και εκρηκτικές, με τον Βρεττά να πρωταγωνιστεί και τον Μουμογλου να συνεισφέρει σημαντικά. Η άμυνα των MnP δυσκολεύτηκε να ανταποκριθεί στην πίεση, επιτρέποντας στους Sicarios να πετύχουν αρκετά καλάθια. Παρά τις προσπάθειες των Δαλπά και Στρουζα να κρατήσουν την ομάδα τους ανταγωνιστική, οι MnP βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δέκα πόντους.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Sicarios να συνεχίζουν την κυριαρχία τους, αυξάνοντας τη διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους, με το σκορ να διαμορφώνεται 79-65. Ο Σαμαράς μπήκε δυναμικά στον αγώνα, ενισχύοντας την επίθεση της ομάδας του με καθοριστικά καλάθια και ασίστ. Οι MnP προσπάθησαν να ανασυνταχθούν, με τους Δαλπά και Στρουζα να συνεχίζουν να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, αλλά η άμυνα τους δεν μπορούσε να περιορίσει την επιθετική ορμή των Sicarios. Η ομάδα των Sicarios έδειχνε να έχει τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Sicarios εδραίωσαν την κυριαρχία τους, κλείνοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 105-79. Η απόδοση του Βρεττά, του Μουμογλου και του Σαμαρά ήταν καταλυτική, καθώς συνέχισαν να οδηγούν την ομάδα τους με αποφασιστικότητα και αποτελεσματικότητα. Οι MnP, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Δαλπά και Στρουζα, δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και υποτάχθηκαν.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Βρεττάς ο οποίος πέτυχε 34 πόντους , πήρε 6 ριμπάουντ , μοίρασε 5 ασίστ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος έβαλε 32 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Sicarios BC: Μητσάκης 14 (2) , Παπαθανασίου 3 , Βρεττάς 34 (2) , Μουμογλου 24 (3) , Στεαι 10 , Σαμαράς 20 (4)

MnP: Μόκκας 8 , Στρουζας 12 (4) , Λάσκος 4 , Κυριαζής 9 , Κιοσέογλου 3 (1) , Δαλπάς 32 (2) , Ορφανίδης 11 (1)