12/03/2023
Never Again 18 15 15 14 - 62 -
Hoston Celtics 8 18 8 12 - 46 -

Ακόμη μια επιτυχία για τους Never Again!

Οι Never Again μπήκαν με αρκετή όρεξη στο παιχνίδι και χάρης σε αυτή μπόρεσαν να παίξουν πολύ καλή άμυνα να κλέψουν αρκετές μπάλες να πετύχουν εύκολα καλάθια τα οποία τους έδωσαν και την διαφορά των 10 πόντων. Οι Hoston Celtics δεν μπήκαν το ίδιο καλά στο παρκέ , έκαναν πολλά λάθη και έμειναν αρκετά πίσω στο σκορ.

Οι Hoston Celtics όμως βρήκαν τις λύσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφεραν να ξανά μπουν στο παιχνίδι με τον Καρκαλέτση να είναι το ίδιο καλός τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Οι Never Again συνέχισαν να έχουν την ίδια δυναμική στην επίθεση και με τον Σαραντινέλλης να πετυχαίνει το ένα καλάθι πίσω από το άλλο η διαφορά έμεινε με το μέρος τους.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει όμως την τελευταία τους λέξη καθώς ο Σαχινίδης με τα μεγάλα του καλάθια και τα συνεχόμενα τρίποντα μπόρεσε να φτάσει την διαφορά σε ένα άλλο επίπεδο για τους Never Again. Ο Hoston για ακόμα μια φορά μέσα στο παιχνίδι δυσκολεύτηκαν αρκετά στην επίθεση κάτι που όπως φάνηκε τους δημιούργησε τεράστιο θέμα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν πιο κλειστό για τους Never Again οι οποίοι ήθελαν να ξρατήσουν την διαφορά , και για τους Celtics ήταν αρκετά ανοιχτό καθώς ήθελαν να πιέσουν τις καταστάσεις. Τελικά όμως οι Never Again άντεξαν και έτσι πήραν την νίκη με τελικό σκορ 62-46.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος πέτυχε double double καθώς είχε 20 πόντους , 10 ριμπάουντ και είχε και 8 ασίστς.

Ενώ για τους Hoston άξιος αναφοράς είναι ο Θεόδωρος Καρκαλέτσης ο οποίος πέτυχε και αυτός double double με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 7 (1) , Χιώτης 2 , Οικονόμου 2 , Σπαθής 5 (1) , Σαραντινέλλης 18 , Τσόρλαλης 8 , Ιωαννίδης , Σαχινίδης 20 (5)

Hoston Celtics: Καλλασίδης , Μισιρλής 2 , Καρκαλέτσης 20 (1) , Γεωργίου 5 , Ντουνούσης , Δώγος 8 , Γκουτζαμάνης 8 , Καλαμάκης 3 , Τσινάρης , Παπαναστασίου