20/06/2023
Anatolians Jazz 18 6 15 15 - 56 -
Sintrim Team 12 15 13 26 - 66 -

Ακόμα μια νίκη για την Sintrim Team!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz κατάφεραν να αποκτήσουν ένα μικρό προβάδισμα με σκορ 18-12. Οι παίχτες της ομάδας, Οδοντίδης, Καρράς και Παρισάκης, έδειξαν τις ικανότητές τους στο γήπεδο και συνεργάστηκαν αρμονικά για να πετύχουν σημαντικά καλάθια. Ο αμυντικός τους συνδυασμός ήταν επίσης αξιοσημείωτος καθώς εμπόδισαν την Sintrim Team να αναπτύξει το παιχνίδι της.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Sintrim Team έδειξε αποφασιστικότητα και αντεπιτέθηκε με δύναμη. Οι παίχτες της ομάδας, Λιβέρης, Καζαντζής και Φωτακάκης, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ προς όφελός τους. Παρά την έντονη αντίσταση από την αντίπαλη ομάδα, οι Anatolians Jazz προσπάθησαν να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους και να επανέλθουν, αλλά η Sintrim Team κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ίσως το πιο συναρπαστικό μέρος του αγώνα. Οι δύο ομάδες διεκδίκησαν κάθε καλάθι με μεγάλη ένταση και αποφασιστικότητα. Οι παίχτες των Anatolians Jazz δεν έβγαλαν το πόδι από το γκάζι και παρέμειναν στο παιχνίδι, ενώ οι παίχτες της Sintrim Team είχαν αποφασιστική συμβολή στη διατήρηση του προβαδίσματος της ομάδας τους. Στο τέλος του δεκάλεπτου, η Sintrim Team κατάφερε να διατηρήσει μια μικρή διαφορά στο σκορ (39-40).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Sintrim Team άνοιξε το παιχνίδι και επέδειξε την εμπειρία της. Οι παίχτες της επέδειξαν την τεχνική τους και την αποφασιστικότητά τους, επιτυγχάνοντας συνεχόμενα καλάθια και αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ. Οι Anatolians Jazz προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η Sintrim Team ήταν ανυπέρβλητη. Μετά από ένα εντυπωσιακό τελικό σκορ 56-66, η Sintrim Team πανηγύρισε τη νίκη.

MVP είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 9 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Jazz άξιος αναφοράς είναι ο Θρασύβουλος Οδοντίδης ο οποίος έκανε double double με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Χατζηεμμανουήλ Χ. 2 , Αλεξιάδης 2 , Χατζηεμμανουήλ Δ. 2 , Οδοντίδης 18 , Βαφειάδης 5 (1) , Καρράς 15 (2) , Παρισάκης 12 , Τσιρακίδης

Sintrim Team: Λιβέρης 16 (3) , Μπούζης , Καζαντζής 15 (1) , Τουρόγλου 6 (2) , Σαλαβάτης 9 , Τερζίδης , Σταυρίδης , Φωτακάκης 11 (3) , Μεταξούδης , Μεταξούδης 5 , Προδρομιδης 4 (1) , Κολοβός