29/06/2023
Salo Nics 22 19 14 34 - 89 -
Nutriclab BC 27 21 22 27 - 97 -

Ακόμα μια νίκη για τους Nutriclab!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Salo Nics και τους Nutriclab να προσπαθούν να κατακτήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια, αλλά οι Nutriclab κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα με σκορ 27-22 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Οι Τέντσος, Πατίκας και Παπαδόπουλος των Salo Nics έδειξαν το ταλέντο και την αποφασιστικότητά τους, ενώ οι Κωστακίδης, Ιακωβίδης και Καραγιαννιώτης των Nutriclab προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στη νίκη.

Με την είσοδο στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο αγώνας έγινε ακόμα πιο έντονος. Οι Salo Nics προσπάθησαν να ανταποκριθούν και να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, αλλά οι Nutriclab διατήρησαν το προβάδισμά τους. Με σκληρή άμυνα και αποφασιστικές επιθέσεις, οι Nutriclab κατάφεραν να ολοκληρώσουν το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 48-41 υπέρ τους. Οι Salo Nics πρέπει να επικεντρωθούν και να βελτιώσουν την απόδοσή τους αν θέλουν να ανατρέψουν την εικόνα του παιχνιδιού.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, οι Nutriclab επέδειξαν ακόμα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και συνέχισαν να αυξάνουν το προβάδισμά τους. Οι Κωστακίδης, Ιακωβίδης και Καραγιαννιώτης συνεχίζουν να είναι εξαιρετικοί, ενώ οι Salo Nics πρέπει να βρουν τρόπους να αντιμετωπίσουν την αποτελεσματικότητά τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 70-55 υπέρ των Nutriclab, που φαίνονται αποφασισμένοι να πάρουν τη νίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Salo Nics προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση. Με εξαιρετικές εμφανίσεις από τον Τέντσο, τον Πατίκα και τον Παπαδόπουλο, αρχίζουν να μειώνουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Nutriclab δεν έδωσαν εύκολα τη νίκη. Μετά από ένα αναταραχώδες τέταρτο δεκάλεπτο, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Nutriclab να επικρατούν με σκορ 97-89.

Ο τίτλος του MVP Πέρασε στα χέρια του Θεόδωρου Κωστακίδη ο οποίος έκανε Double Double με 34 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά αυτός που ξεχώρισε είναι ο Γιάννης Παπαδόπουλος ο οποίος έκανε και αυτός Double Double έχοντας 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Salo Nics: Λιούκας 4 , Τάσσιος , Καρακίτσας 8 , Τέντσος Θ. 26 (5) , Τέντσος Α. , Πατικας 31 (3) , Παπαδοπουλος 20 (2)

Nutriclab BC: Κωστακίδης Κωστακίδης 34 (5) , Χουρδάκης 14 (2) , Ιακωβιδης 17 (2) , Αρώνης 4 , Καραγκιαούρης 12 , Καραγιαννιώτης 16 (4)