08/06/2023
Anatolians Jazz 13 13 19 13 - 58 -
Orlando Tragic Salonica 15 24 18 14 - 71 -

Ακόμα μια νίκη για τους Orlando Tragic Salonica!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ισχυρή άμυνα, προσπαθώντας να ελέγξουν τη ροή του αγώνα. Οι Anatolians Jazz εμφανίστηκαν πολύ δυναμικοί, με τους παίχτες να επιδεικνύουν τις ικανότητές τους στην επίθεση. Ωστόσο, οι Orlando Tragic Salonica κράτησαν τον αγώνα σφιχτό, επιδεικνύοντας ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 13-15 υπέρ των Orlando Tragic Salonica.

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Orlando Tragic Salonica έδειξαν μεγαλύτερη συνοχή στο παιχνίδι τους. Οι Βίγλας και Παρπόρης ανέλαβαν τον ηγετικό ρόλο στην ομάδα τους, επιτιθέμενοι με αποτελεσματικότητα και εκμεταλλευόμενοι τις ευκαιρίες. Από την άλλη πλευρά, οι Anatolians Jazz προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην άμυνα. Οι Orlando Tragic Salonica κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους, με το σκορ να δείχνει 26-39 υπέρ τους με τη λήξη του δεύτερου δεκαλέπτου.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Οι Anatolians Jazz επέδειξαν αποφασιστικότητα και ανέβασαν το επίπεδο του παιχνιδιού τους. Οι Καραγκούνης, Οδοντίδης και Χατζηεμμανουήλ ηγήθηκαν της επίθεσης της ομάδας τους και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά. Ωστόσο, οι Orlando Tragic Salonica διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, επιδεικνύοντας αξιοσημείωτη συνεργασία και ακρίβεια στα σουτ. Οι δύο ομάδες προσέφεραν μια εντυπωσιακή αναμέτρηση, με το τρίτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ 45-57 υπέρ των Orlando Tragic Salonica.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Anatolians Jazz επιδίωξαν μια επική ανατροπή για να ανατρέψουν την κατάσταση. Ωστόσο, οι Orlando Tragic Salonica διατήρησαν την ψυχραιμία τους και ανταπέδωσαν με ένα εξαιρετικό ομαδικό παιχνίδι. Οι Βίγλας και Παρπόρης συνέχισαν να ξεχωρίζουν, ενώ η ομάδα τους παρέμεινε αποτελεσματική τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Οι Anatolians Jazz πάλεψαν μέχρι το τέλος, αλλά η απόσταση ήταν ανυπέρβλητη. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ 58-71 υπέρ των Orlando Tragic Salonica.

MVP του αγώνα είναι ο Βαγγέλης Βίγλας ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 20 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους Jazz άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Καραγκούνης ο οποίος έκανε και αυτός double double με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Anatolians Jazz: Χατζηεμμανουήλ 10 (1) , Αλεξιάδης 5 (1) , Οδοντίδης 13 , Καραγκούνης 17 (1) , Μπαντής 8 , Καρράς 4 , Παρισάκης 1 , Χατζόπουλος

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 2 , Γιαμούκης 3 (1) , Βίγλας 20 (2) , Πάλλης , Σπυρίδης 4 , Παρπορης 20 , Αδεμης , Βεζυρόγλου 9 (2) , Χήρας 9 (1) , Μπούκλας 2 , Μοσχούλος 2