03/12/2023
Orlando Tragic Salonica 11 21 15 11 - 58 -
Να σαι καλά 11 8 12 13 - 44 -

Ακόμα μια νίκη για τους Orlando Tragic Salonica!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα εξαιρετικά ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο. Και οι δύο ομάδες έδειχναν αποφασισμένες να ανταγωνιστούν, με το σκορ να κλείνει στο 11-11. Οι παίχτες επέδειξαν εξαιρετικές δεξιότητες στην άμυνα και την επίθεση, υποδηλώνοντας έναν αγώνα που θα ήταν γεμάτο ανατροπές.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είχε μια ξεκάθαρη επικράτηση από την πλευρά των Orlando Tragic. Οι παίχτες τους, υπό την ηγεσία των Βεζυρόγλου, Βοζινίδη και Θεμιστοκλέους, εκτόξευσαν το σκορ, κερδίζοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με 32-19. Η ομάδα τους έδειχνε να έχει βρει το ρυθμό της και να δημιουργεί συνδυασμούς που έβαζαν τα δύσκολα στην άμυνα των Να σαι καλά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic συνέχισαν τον εντυπωσιακό τους ρόλο και διατήρησαν το προβάδισμά τους. Με άριστη ομαδική συνεργασία και αποφασιστική άμυνα, κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους στο 47-31. Οι Να σαι καλά βρέθηκαν υποχρεωμένοι να αντιμετωπίσουν μια ομάδα που είχε βρει τον ρυθμό της και επέδειχνε αποφασιστικότητα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρά την προσπάθεια των Να σαι καλά να αντεπεξέλθουν και συγκεκριμένα των Γαμβράκης  και Τζάμο, οι Orlando Tragic διατήρησαν τον έλεγχο και επικύρωσαν τη νίκη τους με σκορ 58-44.

MVP του αγώνα είναι ο Σίμος Βοζινίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Να σαι καλά άξιος αναφοράς είναι ο Πέτρος Τζάμος ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ επίσης.

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 2 , Γιαμούκης 8 (2) , Σπυρίδης 4 , Βεζυρόγλου 16 (1) , Αδέμης 5 (1) , Θεμιστοκλέους 11 , Βοζινιδης 12

Να σαι καλά: Μάρκος 2 , Κοντόπουλος 6 , Γαμβράκης 13 (2) , Αφουκατούδης 4 , Καραγιάννης , Φατολιας 4 , Τερζής 3 (1) , Τζάμος 12