09/02/2024
Hoston Celtics 11 22 16 13 - 62 -
Orlando Tragic Salonica 11 18 8 5 - 42 -

Ακόμα μια νίκη στο καλάθι των Hoston Celtics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ένας αγώνας με πολύ αμφίρροπη κατάσταση, καθώς και οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και άμυνες. Οι Παπασιώπης, Γκουτζαμάνης και Καρκαλέτσης των Hoston Celtics και οι Γιαμούκης και Βεζυρόγλου των Orlando Tragic ηγήθηκαν των ομάδων τους, προσπαθώντας να δώσουν τον τόνο στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 11-11, δείχνοντας το πόσο αμφίρροπος ήταν ο αγώνας.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Hoston Celtics άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους και να ανεβαίνουν στο σκορ. Οι Παπασιώπης, Γκουτζαμάνης και Καρκαλέτσης εμφανίστηκαν εντυπωσιακοί στο γήπεδο, επιδεικνύοντας τις δεξιότητές τους και οδηγώντας την ομάδα τους προς τη νίκη. Αν και οι Orlando Tragic προσπάθησαν να αντισταθούν, οι Hoston Celtics κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ. Μετά από το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics ήταν μπροστά με 33-29.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αφιερωμένο στην εμφάνιση δύναμης των Hoston Celtics. Οι παίκτες της ομάδας έδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποφασιστικότητα στο γήπεδο, επιτρέποντας στην ομάδα τους να ανεβάσει τη διαφορά στο σκορ. Οι Παπασιώπης, Γκουτζαμάνης και Καρκαλέτσης συνέχισαν να παρουσιάζουν εξαιρετικές επιδόσεις, ενώ οι Orlando Tragic βρέθηκαν δυσκολευμένοι να αντιμετωπίσουν τον ρυθμό των αντιπάλων τους. Μετά από το τρίτο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics είχαν ένα σημαντικό προβάδισμα με 51-37.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Hoston Celtics δεν έδειξαν καμία στάση αποδυνάμωσης. Αντίθετα, συνέχισαν να επιδεικνύουν την ισχύ τους και την αποφασιστικότητά τους στο γήπεδο. Οι Orlando Tragic προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά οι Hoston Celtics ήταν ανυπέρβλητοι και τελικά η ομάδα τους επικράτησε με σκορ 62-42

MVP αναδείχθηκε ο Βασίλης Γκουτζαμάνης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 17 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Tragic είναι ο Δημήτρης Σπυρίδης ο οποίος μάζεψε 20 ριμπάουντ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

Hoston Celtics: Καρκαλέτσης 15 (3) , Γεωργίου 4 , Ντουνούσης 5 , Δώγος , Γκουτζαμάνης 17 (1) , Τσινάρης 1 , Παπασιώπης 20

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 3 , Γιαμούκης 16 (3) , Σπυρίδης 2 , Βεζυρόγλου 11 (1) , Θεμιστοκλέους 5 (1) , Αρουτίδης , Καπετανόπουλος , Διαμαντόπουλος 5 (1) , Βλαχοπαναγιώτης